Cerattepe’de Sondaj Krizi Cerattepe’de Sondaj Krizi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 15. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi, İl Başkanlığı binasında gerçekleştirildi.

Ayşe Yavuz Dinç ve Emine Günalp’ın yarıştığı kongrede, CHP İl Kadın Kolları İl Başkanlığına Emine Günalp seçildi.

72 Delege Oy Kullandı

Adaylardan Ayşe Yavuz Dinç, Mavi Listeyle seçime girdi. Emine Günalp ise Beyaz Listeyle yarıştı. CHP Artvin İl Kadın Kolları Başkanını seçmek üzere 72 delege sandık başına giderken, 10 delege oy kullanmadı.

CHP Kadın Kollarında Değişimİşte CHP Artvin’in Kadın Kolları Başkanı

Sandıklar saat 16.00 itibariyle kapandı. Sandık sonuçlarına göre Beyaz Listenin adayı Emine Günalp, 53 oy ile CHP Artvin’in kadın kolları başkanı seçildi. Rakibi Mavi Liste adayı Ayşe Yavuz Dinç ise 19 oyda kaldı.

Kongreye, CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Necla Kaçan, Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem, il ve ilçe kadın kolları üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından konuşan yeni başkan Emine Günalp şu ifadeleri kullandı:

“Sayın divan, il başkanım, ilçe başkanlarım, belediye başkanım, gençlik ve kadın kolları başkanlarım; seçimimiz sonuçlanmıştır. Demokratik ve adil bir seçim oldu. Seçimin kaybedeni yoktur, partimize hayırlı olsun. Oy veren, vermeyen herkese ekibim ve kendi adıma teşekkür ediyorum. Ve son olarak diyorum ki; Ben değil biz diyeceğiz, birlikte yöneteceğiz.”

CHP Kadın Kollarında DeğişimCHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Necla Kaçan ise şu ifadeleri kullandı:

“İki genel seçim atlattık. Yüzümüzü güldüren bir yerel seçim atlattık. Haritayı kırmızıya boyadık. Önümüzde erken seçim olma ihtimali var. Şu anda takvim 2028 ama bu 2026'da da olabilir. Biz kadınlar birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmalıyız. Sahalarda olmamız gerekiyor. 2028 seçimleri bizim için çok önemli.

Çocuklarımızın geleceği için artık iktidarda Cumhuriyet Halk Partisi’nin olması gerekiyor. O yüzden de kadın örgütüne çok iş düşüyor. Şu anda Ayşe Başkanıma bu zamana kadar gösterdiği emeklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yeni başkanımız Emine ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Seçim bitti ve buradan kol kola çıkmamız gerekiyor.

Çünkü mesele ülke meselesi, gelecek meselesi, özgürlük ve demokrasi, laiklik meselesi. Bundan sonra 'ben' diye bir şey yok, 'biz' olacağız. Ve sahalarda olmaya devam edeceğiz. İktidarın yolu buradan geçiyor ve biz kadınlara çok büyük yük düşüyor. Bize kapılar açılıyor, o yüzden küskünlük olmaması gerekiyor. Birlik ve beraberlik içinde bir seçim atlatmamız gerekiyor.”

CHP Kadın Kollarında DeğişimListeler Belli Oldu

CHP Artvin İl Kadın Kolları Kongresinde adayların listeleri belli oldu. İşte listeler:

Emine Günalp’in Listesi:

Asil Liste: Gülşen Kurul, Neriman Biber, Tülay Yüksel, Gülsen Öztürk, Fatma Gökçen, Songül Şentürk, Meral Bülbül, Perihan Karakuş, Kübra Ustabaş, Özlem Öztürk, Resmiye Güner Durmuş, Ferinaz Şimşek, Sevda Gülseçgin, Seda Gülenç Türk

Yedek Liste: Ünzüle Güneş, Hayriye Keskin, Çiğdem Köksal, Ayşe Kesen, Nermin Tarım, Hatice Soytürk, Neriman Pınar, Tülay Tiryakoğlu, Gülten Yılmaz, Nezahat Özbayrak, Nahide Özdemir, Nuray Özer, Emine Gazihan, Ayten Sümenoğlu

Kurultay Delegesi: Emine Günalp, Dilek Çoruh

Editör: ALİ ERAY ÇELİK