23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Hopa Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Şenliğine yüzlerce çocuk katıldı. Hopa Belediye Meydanı’nda düzenlenen şenlikte yüz boyama, oyunlar, resim çizme gibi etkinliklerin yanında palyaço, kukla ve sihirbaz gösterileri düzenlendi.

Aileler, bayram sevincini doyasıya yaşayan çocuklarının heyecanlarına ortak oldu. Şişme oyun parklarının kurulduğu meydanda çocuklara pamuk şeker, mısır ve balonlar, ailelere de örgülü anahtarlıklar hediye edildi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Kuruluyor Park ve Bahçeler Müdürlüğü Kuruluyor

Whatsapp Görsel 2024 04 23 Saat 18.04.42 E119C262Çocuklarının el izlerinin üzerinden yer aldığı tablo ise Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan’a hediye edildi.

23 Nisan Çocuk Şenliği’nin açılış konuşmasını yapan Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan, çocuk meclisi kuracaklarını belirterek “Seçim sürecinde çocuklarla birlikte güzel şeyler yapacağımızı, onlar için çok çalışacağımızı dile getirmiştik. Bugün ilk adımımızı atıyoruz. Çok yakında da çocuk meclisini hayata geçireceğiz. Çocuklar taleplerini ve isteklerini çocuk meclisiyle anlatıyor olacaklar. Bu şekilde çok fazla etkinlikle daha fazla kültürel ve sanatsal işler yapacağız. Bir kez daha herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum, herkese iyi eğlenceler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK