sokak oyunlarıGençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilen Taekwondo kursunda eğitim gören çocukları, hem doğa ile kaynaştırma hem de geleneksel oyunları öğretme amacıyla piknik programı düzenlendi.

Taekwondo antrenörü Reşat Altun’un organizasyonu ile yapılan etkinlikle, çocuklar aileleri ile birlikte hem eğlenceli vakit geçirdi hem de ödüllü geleneksel sokak oyunları müsabakalarında kıyasıya mücadele etti.

Ani refleksi ölümden kurtardı Ani refleksi ölümden kurtardı

sokak oyunları

Minikler ve Gençler kategorisinde ip atlama, halat çekme, istop, yakantop, yumurta taşıma, çuval yarışı gibi geleneksel sokak oyunlarının yanı sıra futbol ve voleybol gibi dallarda yapılan müsabakalarda birinci olan çocuklara ödüller takdim edildi.

sokak oyunları

Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan Taekwondo antrenörü Reşat Altun, “Taekwondo antrenörü olarak, çocuklarımızın fiziksel gelişimlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel birikimlerine de katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda düzenlediğimiz piknik etkinliği, çocuklarımızın doğayla kaynaşmalarını ve geleneksel oyunlarımızı unutmamalarını sağlamak amacıyla tasarlandı. Aileleriyle birlikte eğlenceli vakit geçiren çocuklarımız, ödüllü geleneksel oyunlar ve spor müsabakalarıyla hem rekabetçi hem de eğitici bir ortamda buluştular. İstop, yakantop, ip atlama gibi oyunlar ve futbol, voleybol müsabakaları ile keyifli anlar yaşadık. Etkinliğimize katılan tüm sporcu çocuklarıma ve ailelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Yarışmaları kazanana gençlere ödüllerini takdim eden Altun, “Çuval Yarışında minikler birincisi Zeynep Torun, gençler birincisi Yunus Emre Civcivoğlu olurken, Yumurta Taşıma Yarışında; minikler birincisi Ebrar Sare Erkan, gençler birincisi Murat Altuntaş oldu. Tüm sporcularımıza katılımından dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Editör: HİKMET BAŞAR