1974 yılında Ardanuç Geçitli köyünde doğan ve uzun yıllardır Ardanuç Merkezde oturup esnaflık yapan Musa Aksakal 31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde Ardanuç Merkez mahalle muhtar adayı olduğunu açıkladı.

İlçe merkezinde sanayi sitesinde esnaflık yapan Musa Aksakal yaklaşan yerel seçim öncesinde açıklamalarda bulunarak halkın yaşadığı problemleri çözüme kavuşturmak istediğini belirtti.

Aday olma sürecinden bahseden Aksakal, “İlçe merkezinde işim gereği merkezde olsun köylerimizde olsun birçok vatandaşımızın evlerine girmiş çaylarını içmiş ve sohbet etmişizdir. Çevremde oluşan bu dostluklar seçime aylar kala gelen muhtarlık teklifini ailemle düşündüm ve muhtar adayı olarak yola çıktım. Genelde şöyle bir kanı var ilçe merkezinde muhtar ne yapabilir diye ama sanırım tabi ki de kimseyi kırmak gibi bir niyetim yok ama merkez muhtarlığının merkezde hissettirilmediği için maalesef böyle bir kanı oluşmuş. Doğrusu merkez muhtarın yürüyen bir işi var gelen evrakları ulaştırmanın ötesinde merkezde ve mahallerde yaşayan vatandaşlarımızın yaşadıkları sıkıntılarla problemlerle dertlenebilen ve bu problemleri doğrudan birinci elden çözümüne dönük gerek belediye gerek kaymakamlıkla hızlıca kurulacak kontakla çözümü hızlandırmak gibi bir önemli bir görevi vardır” dedi.

Belediye Meclis Toplantısı Gerçekleşti Belediye Meclis Toplantısı Gerçekleşti

Alışagelmiş muhtarlık algısını ortadan kaldıracağını söyleyerek “Mahallerde gerek belediyenin ya da kaymakamlığın göremediği ya da çözümde gecikmiş problemleri tespit edip mahalle halkıyla projelendirerek yerel yönetimle beraber çözümün bir parçası olmak istiyorum. Halkımız bizi iyi tanır yıllarca emeğimle hayatımı idame etmeye çalışıyorum ve emek denen kutsal değerin bir parçasını şimdide Ardanuç için harcayacağımı söylemek istiyorum. Sizler bana rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz kadar yakınınızda olacağım. Muhtara ulaşılmadı diye bir algıyı ortadan kaldırarak alışılagelmiş muhtarlık algısını ortadan kaldırarak 1 Nisan itibariyle sevgili Ardanuçluların her zaman yanında yakınında olacağım” ifadelerine yer verdi.

Editör: AYŞE ÖZDER