TÜBİTAK araştırma projeleri semineri düzenlendi TÜBİTAK araştırma projeleri semineri düzenlendi

Bayraktutan Mesajında; "100. yılını kutlamanın büyük gururu ve coşkusu içerisinde olduğumuz Cumhuriyet Bayramımız; dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının, bugünlere gelene dek birlik ve beraberlik içinde verilen mücadele ve tüm dünyanın imrenerek örnek gösterdiği eşsiz bir dehanın eseridir. 
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde sürdürülen ve büyük bir zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı'nın ardından, yine büyük önderimiz Atatürk'ün 'Türk milletinin tabiat ve adetlerine en uygun idare biçimi Cumhuriyet idaresidir' sözleriyle ilan etmiş olduğu Cumhuriyet Türk Milletine bırakılmış en büyük mirastır.
Cumhuriyetin ilanıyla ulusumuzun, kötüye giden yazgısı değişmiş, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden, çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemesini sürdürerek, dünyada örnek alınacak bir ülke olmuştur. 
Milli egemenliğin teminatı olan Cumhuriyet; özgürlüktür, hürriyettir, eşitliktir, demokrasidir, yaşam biçimidir. İstiklal mücadelesinin, tam bağımsızlık savaşının en güzel örneği Cumhuriyetimizi yıpratmaya yönelik her türlü girişime karşı durmak, Cumhuriyetin çağdaş kazanımlarına ve ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkarak korumak, onu gelecek nesillere taşımak en büyük sorumluluğumuzdur.
Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı, birlik ve beraberliğimizin, özgürlüğün ve adaletin simgesidir. Bu özel ve anlamlı yıl dönümü, sadece geçmişimize duyduğumuz minnet ve saygının bir ifadesi değil, aynı zamanda geleceğe olan inancımızın bir yansımasıdır Bir ulusun aydınlanma devrimi olan Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutlarken, Cumhuriyetimizin ilkelerine olan bağlılığımızı yineliyor, daha aydınlık bir geleceğe doğru emin ve kararlı adımlarla yürüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, laik ve demokratik anlayıştan taviz vermeden, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda ilelebet ilerleyecek, Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar var olacaktır.  
Bu duygu ve düşüncelerle; Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'En Büyük Eserimdir' diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 100. yıl dönümünde; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; Türk Milletine bırakılmış en büyük miras Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyorum." ifadelerine yer verdi.
Haber Merkezi