TOKİ Çelebi Mehmet İlkokulu 3/E sınıfı öğrencileri, biriktirdikleri harçlıkları ve velilerinin desteğiyle 100 Türk bayrağı aldı.

Suç örgütüne yönelik "Kuyu 11" operasyonunda 61 şüpheli yakalandı Suç örgütüne yönelik "Kuyu 11" operasyonunda 61 şüpheli yakalandı

Okulun müdür yardımcısı Yaşar Bat ve sınıf öğretmenleri Mustafa Bahar ile Şehit Piyade Komando Asteğmen Metehan Atmaca'nın Bir Eylül Mahallesi'nde yaşayan ailesini ziyaret eden öğrenciler, şehit babası Mehmet ile annesi Havva Atmaca'ya Türk bayrağını, "Rengini atalarımızın ve şehitlerimizin kanlarından almış şanlı bayrağın ulusumuzun bağımsızlık sembolü olduğunu biliyor, bunu sizlere teslim etmekten gurur duyuyoruz." sözleriyle verdi.

Türk bayrağını öperek teslim alan Mehmet Atmaca ise öğrencilerin vefalı davranışından dolayı çok duygulandığını dile getirerek, "16 yıl önce 25 yaşında şehit düşen oğlumun acısı halen taze. Biz vatan için, bu çocukların geleceği için oğlumuzu şehit verdik. Cumhuriyet'in 100. yılında çok mutluyuz. Vatan sağ olsun. Şehitlerimizi hatırladıkları için çok teşekkür ederiz. Memleketin geleceği bu çocuklardır." ifadesini kullandı.

Öğrencilerden Ali Barlas Geçin de kendilerine vatanı emanet ederek özgürce yaşamalarını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlere minnet borçlarını ödemek için aldıkları bayrakları hediye ettiklerini vurgulayarak, "Vatanımıza ve bayrağımıza sonsuza kadar sahip çıkacağımıza söz veriyoruz. Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun." dedi.

Öğrenciler, daha sonra kamu kurumları ve esnafı da ziyaret ederek, Türk bayrakları verip Cumhuriyet'in 100. yıl dönümünü kutladı.

AA

Kaynak: aa