Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa edip İYİ Parti’den Artvin Belediye Başkan Adayı olan Demirhan Elçin, 14 Şubat Çarşamba günü İYİ Parti Meclis Grup Toplantısında Meral Akşener tarafından adaylığı açıklandığı sırada 3 yıl önce yaşanan ve kayıt altına alınan video servis edildi.

İYİ Parti Artvin Belediye Başkan adayı Demirhan Elçin, parti teşkilatıyla bir araya geldiği programda,  basın emekçilerine çekilen görüntüler hakkında açıklamalarda bulundu.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, 3 yıl önce makamında 85 yaşındaki bir kişi ile gelişen çirkin olayın yaşandığı sırada çekilen görüntüler hakkında “Meral Hanım grupta benim elimi kaldırırken Artvin’de bir kaset çıktı. O kaset ister doğru olsun ister yanlış olsun, o olayın ne benimle ilgisi var ne belediyeyle ilgisi var, o kişi ise herkesin tanıdığı bir insandır.  Kendisini yarım saat dinledim sonra ise küfür etmeye başladı. Ben etme küfür dedim. O karşısındaki hanımefendiyi de onun karısı yaptılar ve dediler ki yaşlı çifti tartakladı. Adam küfür etti niye küfrediyorsun derken onun peşine tehdit etti. Beni tehdit etse program değil yavrularımı tehdit etti. Ben bir Artvinliyim, delikanlı bir Artvinliyim. Belediye başkanı olsam da Cumhurbaşkanı da olsam hırpalarım onu” dedi.  

AK Parti il teşkilatındaki karışıklıklar seçim sonucuna yansıdı AK Parti il teşkilatındaki karışıklıklar seçim sonucuna yansıdı

Çıkan görüntüler hakkında Artvin Adliyesi Cumhuriyet Savcılığına şikayetçi olduğunu belirten Elçin, “Ses kayıtları da olsaydı. Olan sesler ise dışarıdan kayıt altına alınırken oradaki insanların sesidir. 7/24 kamera kaydı var, düşünün ki ben o kadar şeffaf ki benim odamı 24 saat izlerler. Şikayetçi oldum, kimdir bunlar diye ama bilmiyorum dedim savcılık bulsun dedim. Piyasada evet bu kaseti ben yayınlayan delikanlıysa savcılığa gitsin ve ben yayınladım desin. Delikanlıysa, kasedi ben verdim diyorsa çıksın. Ben delikanlı gibi çıkıp diyorum ki bir Artvinli gibi ne olursam olayım o şekilde tehdit edilirse makama falan bakmam ben. Türk çocuğuyum ben, soyum Ahıska Türklerinden geliyor onu da söyleyeyim” şeklinde konuştu.

Ali Eray ÇELİK

Editör: ALİ ERAY ÇELİK