Artvin Çoruh Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’nde, Okul Öncesi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri tarafından depremde hayatını kaybeden arkadaşları Zeynep Sude Azkara’nın anısına kermes organize etti.

Artvin Güzel Sanatlar Lisesi Genç Yeteneklerini Arıyor Artvin Güzel Sanatlar Lisesi Genç Yeteneklerini Arıyor

Kendi çabalarıyla kermesi hazırladıklarını ifade eden öğrenci Filiz Bakırhan, Topluma Hizmet dersleri kapsamında bu projeyi başlattıklarını kaydetti.

Depremde yaşamını yitiren arkadaşlarının bir sözünden çok etkilendiklerini aktaran Bakırhan, Hatay’da depremden etkilenen çocuklara yardım etmek için bu kermesi düzenlediklerini ifade etti.

Kermeste elde edilen geliri Hatay 'da ihtiyacı olan bir anaokuluna bağışta bulunmayı planladıklarını belirten Bakırhan, arkadaşlarına olan vefa borcunu bir nebze de olsa ödeme fırsatı yakalayabildiklerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yaptıkları proje ile çok gurur verici dönüşler aldıklarını söyleyen Bakırhan, “Sınıf arkadaşımız olan Zeynep Sude adına olan vefa borcumuzu bir nebzede olsa ödeyebildiğimiz için çok mutluyuz. Onun da çok sevdiği bir söz vardı "Çocukları sevin dünya ölümlü dünyadır" bu sözden yola çıkarak biz de Hatay'da depremden etkilenen çocuklara yardım etmek için bu kermesi düzenledik. Umarım bu yardımlar ile oradaki çocuklar bir nebze de olsa mutlu edeceğiz. Yaptığımız bu proje ile çok güzel ve gurur verici geri dönüşler aldık. Arkadaşımızın ailesi için moral oldu. Minik kalplere dokunacağımız için mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Katılımın oldukça yoğun olduğunu belirten Bakırhan, aynı kermesi haftaya 16 Mayıs Perşembe günü Valilik onayıyla Milli İrade Meydanı’nda da düzenleyeceklerini belirtti.

kermes2-1

kermes3-1

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT