20 yıl vücut geliştirme hocalığı ve temsilciliği yapan ve ayrıca 15 yıl ise esnaflık yapan Benvan, hayatının uzun bir bölümünü depremlerle ilgili hayvanların hareket ve davranışlarını hobi olarak inceliyor. 
Elde etmiş olduğu sonuçlarla bu hayvanların davranışlarını deprem üzerinde karşılaştırmalar yapıyor.
Elde ettiği sonuçlar sonrası geçmişte yaşanmış birçok depremi 3 gün önceden gün ve saat olarak bildiğin söylüyor.
İnsanlık adına ilgilenen uzmanlarla bu bilgilerini paylaşmak istediğini ifade eden Benvan, hiçbir beklenti içinde olmadığını ifade etti.
Karşılaştığını iddia ettiği konular hakkında insanları bildirmek zorunda olduğunu hissettiğini ifade eden Benvan, konuşmasına şu şekilde devam etti; “Bunları sorumlu olan depremle sorumlu olan kişilere bu konu ile ilgili bilgi verdim. Hatta sorumlu olan bir kişiye Malatya depremi hatırlarsınız deprem Fırtınası olduğunda depremlerin olacağını ben saatiyle yani depremler olmadan önce 12 saat önce 4.8 'lik depremleri 5.5'lik depremleri 10 saat önceden 6.5'lik depremleri de 8 saat önceden daha büyük depremler yani 7 ve üzeri olan depremleri 5,5 saat içerisinde olduğunu hayvanların istatistik bilgileri ile elde ettim. Bunu da insanlarımız ile paylaşmak istiyorum. Bunu bizim Sayın Belediye Başkanımız Demirhan Elçin'e kendisine bizzat söyledim kendisi de bana şunu söyledi; “bunu resmi olarak belge ile açıklayalım” dedi. Ben de, “Resmi olarak size yazıyorum, siz de bunu bildirin.” dedim. O da çok duyarlı bir insandı. İstanbul Uluslararası Deprem Sempozyumunda bu konuyu oradaki kişilere açıkladı. Kendisine teşekkür ediyorum. Fakat 2 yıldır, bana bu konu ile ilgili herhangi bir yardım isteyen hiçbir insan olmadı” 
“DEPREMİN SAATİNİ DE VERİYORUM”
Depremleri 3 gün önceden bilen bir hayvan olduğunu iddia eden Benvan, “Şu anda öyle bir şey keşfettim ki inanır mısınız %98 demiyorum %100 depremleri 3 gün önceden bilen bir hayvan var ve ben bu hayvanı 4 kez tespit ettim. Kesinlikle saatini de veriyorum. Buradan 66 saat içerisinde depremleri bize haykırıyor bu hayvan ve bu öyle bir mucize oldu ki 3 Şubat günü 2 Şubat günü işim vardı. O gün bir mucize şekilde olmadı. 3. günü gitmek zorunda kaldım oraya 3. günü gittiğimde ise ben bir şekilde yönlendirildim ve gidip o hayvanın yanına oturdum ve o hayvan bana haykırarak dedi ki 3 gün sonra deprem olacak. Ben zaten bunu daha önceki deneyimlerimden bildiğim için geldim. Bunu sorumlu bir kişi bulamadığım için eşime söyledim “3. gün sonra çok büyük bir deprem geliyor Allah bu insanlarımıza zeval vermesin” diye kendisine söyledim. Deprem olacağı günü hayvanlarla olan hareketleri bildiğim için saat 11.30 hayvanların davranışlarından tespit edince kesinlikle anladım ki saat 4 gibi deprem olacak ve eşime söyledim.  4'ü 3 geçe deprem oldu. Bu kadar gerçek %100 ve bunu tüm dünya üzerindeki insanlarla ve ilk önce tabii ki Türkiye'deki sorumlu kişilerle paylaşmak isterim. Bunda herhangi bir menfaatimiz kesinlikle yoktur. Her türlü yardıma hayvanlar ile ilgili tüm davranışların açıklanmasında yardımcı olacağım. Buradan iletiyorum halkımıza. 
Sporcularım ile Antalya Kemer'e gittiğim zaman saat 5.30'da balkonda oturuyordum. Hayvanların hareketini görünce dedim ki çocuklar saat 11.00'de deprem olacak ve onlar halen daha Artvin'de yaşıyorlar. Çocuklar bana güldüler. “Siz gerekli olan tedbir alacaksınız deprem olacak ona göre tedbirli olun” dedim ve “kesinlikle uyumak yasak” dedim ve saat 11.05'te deprem oldu. Koskoca deprem sallanarak şaşırdılar ve dona kaldılar.” şeklinde anlattı.
“HAYVANIN İSMİNİ İLETİŞİME GEÇERLERSE SÖYLERİM”
Anlattıklarının %100 gerçek olaylar olduğunu söyleyen Benvan, şunları kaydetti;  “5.5'lik İstanbul depreminde eşime gece 4'te hayvan davranışlarından tespit ettiğim olayı eşime internetten tweet attım.  “Yarın saat 2'de deprem olacak kesinlikle evden çıkın”. Sabah kalktım balığa gittim. Saat 2'ye çeyrek var. 10.30'da aramıştım ve ikiye çeyrek kala tekrar aradım. “Evden dışarı çıktınız mı?” diye sordum. “Annemle kahve içiyorum” dedi. “İkide deprem olacak, lütfen evden çıkın. Ciddiye alın” dedim. Sonra kapattım saat 2.00 gibi telefon yerde -misinam karışmış da onunla uğraşıyordum- Saat 2'de telefon çaldı. Bana dedi ki deprem oluyor. Böyle bir olay da geçti başımızdan… Yani demek istediğim kesinlikle bunlar %100 gerçek olaylardır. Kesinlikle bunun ciddiye alınması gerekiyor bu hayvanı muhakkak insanlarımız bu hayvan üzerinde lütfen araştırma yapsınlar gerekli tüm bilgileri insanlarımıza ve deprem ile ilgili sorumlu kişilere verebilirim ve veririm. Hayvanın ismini açıklamıyorum ciddiye alır da iletişime geçerlerse eğer bu konu ile ilgili zaten kendilerine söylerim.”

Meyve ve Sebze Fiyatlarında Haftalık Değişim Meyve ve Sebze Fiyatlarında Haftalık Değişim

Ayşe ÖZDER
 

Editör: Editör Masası