Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Boğacılar Derneğince düzenlenen boğa eski yerleşim yerinin sular altında kalması ile birlikte ilk kez yeni yerleşim yeri olan Derekapı’nda düzenlendi.

İlçe merkezinin yeni yerleşim yerine taşınmasının ardından 14,5 hektar alanda inşa edilen Yusufeli Orman Parkı’nda yer alan boğa güreş meydanı bu yıl ilk kez festivale tanıklık etti.

Boğa güreşlerinde “Yıldızlar”, “Deste”, “Ayak”, “Küçük Orta”, Süper Baş”, “Orta Boy”, “Büyük Orta”, “Başaltı” Ve “Baş” kategorilerinde toplamda 113 boğa arenada güreşti.

Cuma günü Küçük Orta kategorisinde 11, Orta Boy kategorisinde 6, Büyük Orta Kategorisinde 10, Başaltı kategorisinde 8 ve Baş kategorisinde 4 olmak üzere toplamda 39 boğa arenaya çıktı.

Cumartesi ise Deste kategorisinde 5, Ayak kategorisinde 8, Küçük Orta kategorisinde 12, Süper Baş kategorisinde ise 6 boğa arenada birincilik için mücadele etti.

Bakan Uraloğlu Yusufeli’nde Bakan Uraloğlu Yusufeli’nde

Pazar günü ise Orta Boy kategorisinde 15, Büyük Orta kategorisinde 9, Başaltı kategorisinde 13 ve Baş kategorisinde de 3 boğa güreş için arenaya çıkıyor.

Sıcak havaya aldırış etmeyen binlerce vatandaş güreşleri izlemek için arenayı doldurdu.

Çevrede kamp çadırı kuran bazı vatandaşlar da güreşleri çadırlarından izliyor.

Güreşler son gününde devam ediyor…

Güreş2

Güreş3

Editör: HİKMET BAŞAR