İlçede mükemmel bir doğa harikası olduğunu vurgulayan Ardanuç Anaokulu Müdürü Eylem Güven, Karadeniz’in diğer illeri ve ilçeleri gibi Ardanuç’unda keşfedilmesini ve daha çok önem kazanması gerektiğini belirtti. İlçede hem gezme hem de sosyalleşme anlamında yapılabilecek aktivitelerin arttığına da değindi. 
Ardanuç’un eşsiz doğal güzelliklerinin olduğuna değinen Okul Müdürü Güven, “Ardanuç’ta mükemmel bir doğa harikası var. Burada her şey doğal güzelliklerle ancak gerek çevre iller arasında gerek ulusal düzeyde gerekse uluslararası düzeyde çok fazla keşfedilmemiş.  
14 aydır ilçede Kaymakamlık görevi yapan Mehmet Çelik Kaymakamımız bu anlamda güzel çalışmalara imza attı. Kendisi kısa bir süredir ilçede görev yapıyor olmasına rağmen birçok yeniliği de beraberinde getirdi.” şeklinde konuştu.
“Ziyaretçilerini bekliyor”

ardanuç2
İlçede gezilebilecek yerler hakkında konuşan Güven, “Cehennem Deresi Kanyonu, Seyir tepesi, Ardanuç kalesi ve Ardanuç Kültür Evi ziyaretçilerini bekliyor. Ardanuç kalesindeki eski cami çok ünlü bir camidir gidip görmekte fayda var. Oradaki eski meclis binası çok değerli bir binadır, şu anda kullanıma açıktır.” ifadelerin kullandı.
Aslen Ardanuçlu olan Güven, 12 yıldır anaokulunda görev aldığını belirterek ilçeye çalışmak üzere gelen öğretmenlerin, memurların ilçedeki sosyal faaliyetlerin azlığından yakındığını ifade ederek “Biz burada ne yapabiliriz? Gideceğimiz sosyalleşeceğimiz alan yok. ” dediklerini aktardı. 
İlçede artık bu sorunların neredeyse azaldığını ve yapılabilecek birçok farklı etkinliğin olduğunu kaydeden Güven, “Şimdi istediğimiz gibi gezeceğimiz, ailemizle piknik yapabileceğimiz birçok fırsatımız var. Ardanuç zaten kendi başına doğa harikası, burası keşfedilmeli.” şeklinde konuştu. 
“Doğanın kıymetini bilmek gerek”
Değinmek istediği çok önemli bir konu olduğunu kaydeden Güven, vatandaşların doğal güzelliklere ve çevreye zarar vermeden gezmelerini, doğanın kıymetini bilmelerini çok önemsediğini ifade etti.
Okuldaki minik öğrencilerine de çevre temizliği ve düzeni konusunda çeşitli etkinliklerle eğitimler verdiklerini ifade ederek vatandaşların da aynı hassasiyeti göstermeleri ve çocuklara örnek olmaları gerektiğini önemine değinen Güven, “Doğayı, çevreyi keşfederken temiz ve kıymetini de bilerek gezmek ve vakit geçirmek lazım. Bu dünya bu çevre hepimizin. Çöpler, kırık oturma alanları bizlere zarar verir.”dedi. 

SOL Parti Ardanuç’ta Toplandı SOL Parti Ardanuç’ta Toplandı

ardanuç3

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT