Aydın Mazbatasını Aldı Aydın Mazbatasını Aldı

Cumhuriyet Halk Partisi Şavşat Belediye Başkan adayı, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve projelerin tanıtımı bugün gerçekleştirildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan aday ve proje tanıtımı toplantısında konuşan CHP Şavşat Belediye Başkan Adayı Hakan Gazioğlu, gönül verdiği partide görev almaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. 

Dr. Gazioğlu Şavşat’a deva olmaya geliyor-2
Gazioğlu yaptığı konuşmada, Şavşat’ın sorunlarının çözülmesi için projeler ürettiklerini belirterek, “Parti içi demokrasi süreçlerinde geçerek partimizin bir neferi olarak hizmet etmek için karşınızdayım. Şirin ilçemiz Şavşat’ta çözülmesi gereken birçok sorunlarımız var. Cadde, sokak sokak gezerek vatandaşlarımızın dertlerini dinledik dinlemeye de devam ediyoruz. Bu sorunlar ne kadar büyük olursa olsun kıl ve ortak fikirle çözeceğimiz inancındayım. İlçemizin sorunlarını kendinize dert edindik ve bu amaç etrafında yol haritamızı çizdik. Talibi olduğum makam ve mevkiinin bana vereceği yetkileri halkımızın menfaatleri doğrultusunda kullanacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ben ve çalışma arkadaşlarım güzel Şavşat’ımızı daha ileriye götürmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Belediye seçimin halkımızın teveccühüyle kazandığımızda parti rozetimizi bir kenara bırakıp herkesi kucaklayan örnek bir yönetim sunacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘vatanını en çok seven işini en iyi yapandır’ sözünü ilke edindik. Amacımız gelecek nesillere daha iyi bir memleket bırakmaktır.” dedi.
Programda konuşma yapan CHP Şavşat İlçe Başkanı Bora Öztürk, ise çarenin CHP’de olduğuna vurgu yaparak, “Cumhuriyet Halk Partimiz 100’ncü yılını doldurdu, ikinci yüzyıldan gün aldı. Bu süreçte partimiz ülkemizin kuruluş sürecinde reformlar yapmış, fabrikalar kurmuş, ülkeyi yeniden inşa etmeye çalışmıştır. Bu ulus devlet bilincini ülkemizin tamamına yayarak ulus devlet kurulduktan sonra ülkemizin tamamını medeniyet olarak 1952 yılına kadar çıkarabildiği noktalara çıkarmıştır. Siyasette takdir edilecek boyutlara ülkemizi taşımıştır. Biz bugünden bayrağımızın dalgalandığı her karış toprağımıza hizmet etmek için canla ter atan, fedakarlık yapan, atasına, doğasına, suyuna sahip çıkan neferleriz. Şavşat bir sınır ilçesi. Sanayi ürünü olmayan, fındığı, olmayan çayı olmayan tarımı ve hayvancılığı zayıf olan bir ilçemiz. Göğe bakan topraklarda yaşıyoruz ama ekonomik gelirimizi hiçbir şekilde belli noktalara taşıyamamışız. Ama buna rağmen hiçbir şekilde yoksulluğa, çaresizliğe boyun eğmedik ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını hep zirvede tuttuk. İçinde bulunduğumuz ekonomik buhranı hepimiz biliyoruz. Ekonomide, yargıda, eğitimde, sağlıkta, tarımda ve birçok alanda nasıl büyük sorunlar olduğunu hepimiz yaşayarak görüyoruz. Ülkemize yanlış giden işlerin canını yakmadığı hiçbir vatandaşımız kalmamıştır. Emeklimiz yoksulluğa, öğrenciniz sefilliğe, memurumuz köleliğe, gençlerimiz umutsuzluğa, kadınlarımız çaresizliğe mahkum edilmiştir. Aslında çare vardır, çare Cumhuriyet Halk Partisi’dir.” diye konuştu.

Editör: HİKMET BAŞAR