Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin Artvin Şubesi, eğitim-öğretimdeki sorunlara dikkat çekmek ve çözüm önerilerini tartışmak amacıyla bir panel düzenliyor. Panel, 12 Mayıs Pazar günü saat 18.00'de Artvin Barosu Salonu'nda gerçekleşecek.

Panelin konuşmacıları arasında, deneyimli eğitimci ve yazar Feray Aytekin ile Veli-Der Genel Başkanı Ömer Yılmaz yer alacak. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Artvin Şube Başkanı Nurcan Ay Katıcı, eğitimle ilgili sıkıntı yaşayan herkesi panele katılmaya davet ediyor.

Panele katılımcılar, okullarda uygulanan ÇEDES projesinin içeriği, tarikatlar ve cemaatlerin okullara etkisi, laik ve çağdaş eğitim ilkelerine bağlılığımızın bugünkü durumu gibi konularda sorularını yöneltebilecekler. Ayrıca, hazırlanan yeni müfredatın içeriği ve velilerin eğitim sistemi içindeki rolü gibi konular da panelde ele alınacak.

Whatsapp Görsel 2024 05 07 Saat 16.25.42 8B3A905FPanel, eğitimde karşılaşılan zorlukları ve çözüm yollarını tartışmak, toplumun bilinçlenmesini sağlamak ve katılımcıların sorularını cevaplamak amacıyla düzenleniyor

Panelde ele alınacak konular arasında şunlar bulunuyor:

Okullarda uygulanan ÇEDES projesinin içeriği nedir?

Tarikatlar ve cemaatlerin okullara etkisi nasıl oluyor?

Laik, çağdaş ve Atatürk ilkelerine dayalı bir eğitim sisteminden nasıl uzaklaşıldı?

Yeni müfredatın içeriğinde yapılan değişiklikler ve çıkarılan konuların nedenleri nelerdir?

Velilerin eğitim sistemi içerisindeki etkisi ve katkısı nasıl olmalıdır?

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Artvin Şube Başkanı Nurcan Ay Katırcı Panel ile ilgili şunları söyledi;

Alzheimer Farkındalığı Semineri Alzheimer Farkındalığı Semineri

“Panel, eğitimde yaşanan sorunlara dair şeffaf bir tartışma ortamı sunarak aydınlatıcı bilgiler sunmayı amaçlıyor. Tüm halkımızın bu önemli etkinliğe katılımını bekliyoruz.”

Editör: ALİ ERAY ÇELİK