Ardanuç Halk Eğitim Merkezi tarafından yıl boyunca nakış nakış işlenen ve üretilen ürünler 5 Haziran’da yıl sonu sergisinde vatandaşların beğenisine sunuldu.
Yıl sonu sergisinin ardından Ardanuç Kaymakamlığı tarafından, Kaymakamlık binasında ürünler yeniden halkın beğenisine sunuldu. 2 gün boyunca kaymakamlık binasında yer alacak sergide usta öğreticiler ve kursiyerler ürettikleri ürünleri sergilemeye devam edecek.

4419 E2 F3 F D3 D 442 A 9 C73 C9 D7 A89 E1328

Ardanuç’ta Türk halk müziği korosu konser verdi Ardanuç’ta Türk halk müziği korosu konser verdi

Sergide iğne oyaları, kokulu taş, etamin işlemeler, dekoratif ürünler gibi birçok el emeği, göz nuru ürün Ardanuç Kaymakamlığında halkının beğenisine sunuldu.
El Sanatları Usta Öğreticisi Münevver Aydın, 12 kursiyerin katılım gösterdiği kursta çeyizlik ürünler yer aldı. Eski ürünlerin yeniden hayata döndürüldüğü kursta ahşap ürünlerde emek emek işlenerek yapıldı. 
Yapılan ürünler hakkında bilgi veren Aydın, “Ceviz ağacından ahşap ürünler yaptık kursiyerlerimizle. Takı ve çeyizlik ürünlerde güzümüz yettiğince yaptık. Sergimizi açtık bu yıl çok fazla gelip gezmek isteyen olmadı, neden bilmiyorum. Çeşitli işler yaparak bugünde burada kaymakamlık binasında sergimizi açtık” dedi.
Ardanuç Halk Eğitim Merkezi’nde El Sanatları usta öğreticisi olan Hatice Coşkun, dikiş ve takı tasarımı yaparak 18 yaşından 60 yaşına kadar olan kursiyerler ile bir arada olduklarını söyledi. 
Ardanuç Kaymakamlığında iki gün boyunca sergilenecek el emeği ürünler Ardanuç halkını bekliyor.

1 D3 D F713 C60 A 47 B0 8 F C8 A2311071 B326B D C D E F B D 5 A3 A 44 F1 A323 D E1 A2 A3 F3 D5 A

Editör: AYŞE ÖZDER