AK Parti Kadın Kollarından Aşure Dağıtımı AK Parti Kadın Kollarından Aşure Dağıtımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlatılan proje çerçevesinde, geziye çıkan emekliler, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) nöbetçi yurtlarında misafir ediliyor.
Spor Hizmetleri Müdürü Latif Yılmaztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde üç ana birim bulunduğunu belirterek, Gençlik Hizmetleri, Spor Hizmetleri ve Yurt Hizmetleri birimlerinin yaz boyunca çeşitli faaliyetler düzenlediğini söyledi. 
Yılmaztürk, Yurt Hizmetleri biriminin okul döneminde öğrencilere hizmet verdiğini, yaz aylarında da gençlerin ve emeklilerin seyahatlerinde barınma ihtiyacını karşılamak için çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.
Yılmaztürk, “Yurt Hizmetleri birimimiz, Seyahat Sefer Projesi kapsamında seyahat eden gençlerimizi önceden başvurmaları şartıyla nöbetçi yurtlarımızda ağırlayabiliyor. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın talimatıyla gezmeye çıkan emeklileri de yurtlarımızda misafir edebiliyoruz.” şeklinde konuştu.
Gençlik Hizmetleri biriminde Gençlik Hizmetleri Müdürü Hayati Güneri öncülüğünde yaz aylarında gençlere yönelik sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlediğini belirten Yılmaztürk, Gençlik Merkezlerinde yapılan kursların öğrencilere yaz boyunca eğitim fırsatı sunduğunu ve çocukları yaz okulu kamplarına davet ettiklerini söyledi. 
Bu kampların kişisel gelişime katkı sağladığını vurgulayan Yılmaztürk, çocukların eğlenip farklı aktivitelerle yeni şeyler öğrendiğini dile getirdi.
Spor Hizmetleri biriminin de yaz eğitimlerine devam ettiğini belirten Yılmaztürk, gençlerin yaz aylarını etkin ve verimli geçirmelerini sağladıklarını söyledi. Öğrencilerin çeşitli spor dallarından kendilerine uygun olanları seçtiklerini ve sporla iç içe bir yaz geçirdiklerini ifade etti.

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT