Hopa Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stantta imza toplayan emekli sendikaları, taleplerini imzalar eşliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderecek.

TÜM EMEKLİLERİN SENDİKASI-2

İmza kampanyasının ikinci gününde standı ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan ve CHP ilçe yönetimi imza kampanyasına destek verdi.

25 Mayıs’ta Fatsa’da, 26 Mayıs’ta ise Ankara’da düzenlenecek olan büyük emekli mitinglerine hazırlandıklarını kaydeden Tüm Emeklilerin Sendikası Hopa Şube Başkanı Saim Aydın, “25 Mayısta Ülkenin 8 bölgesinde mitinglerimiz var. Bunlar, İstanbul: Kadıköy Atatürk Meydanı, İzmir: Gündoğdu Meydanı, Bursa: Eski Statyum, Antalya:  Aydın Kanza Parkı, Eskişehir: Adalar, Tarsus: Kurtuluş Meydanı, Burhaniye: Cumhuriyet Meydanı, Fatsa: Plevne Meydanı. Karadeniz Bölgesi Samsun, Ordu, Giresun, Hopa Fatsa’da yapılacak olan mitinge katılıp Ankara’daki mitinge hareket edecek.” dedi.

TÜM EMEKLİLERİN SENDİKASI-3

Gemiden sızan madde ekiplerce temizlendi Gemiden sızan madde ekiplerce temizlendi

Emeklilerin sorunlarının çözüme kavuşturulması gerektiğini kaydeden Aydın, “Bugün egemenlerin dayattığı öğretilmiş çaresizliğin tarihin çöp sepetine atıldığı gündür. Bugün yaşamımızı, başkalarının yani bir avuç vicdansızın insafına bırakılamayacağını dosta düşmana kanıtlama günüdür. Bugün kulluğa, açlığa ve sefalete isyan günüdür. Bugün ölüm sınırında bir yaşam değil, insanca yaşam için ayağa kalkma günüdür. 10 milyon insanın açlık sınırının yarısı kadar bile olmayan maaşlara mahkum edildiği vicdansız bir iktidarla karşı karşıyayız. Yaklaşık 2,5 milyon memur emeklisi, daha bir yıl önce emekli olduğunda maaşının yüzde 75'ni alırken, şimdi yüzde 50'sini dahi alamıyor. EYT’li arkadaşlarımızın bir bölümü güya emekli edildi. Onlarda en dipten maaş alıyor. İşe bir gün sonra giren, bir gün önce girenden 17 yıl sonra emekli oluyor. Bu nasıl adalettir?” dedi.

Editör: HİKMET BAŞAR