Trabzonspor Alanya'ya Gitti Trabzonspor Alanya'ya Gitti

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Koordinesinde Borçka İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan ‘Evimizin Sultanları Voleybol Turnuvası’ başlıyor.

3. Geleneksel Evimizin Sultanları Voleybol Turnuvası başvuruları başladı. Turnuvaya katılmak isteyen vatandaşların Borçka Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne başvurmaları gerektiğini söyleyen Borçka Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Memiş Türk, aynı zamanda Murgul ilçesinde de turnuvanın gerçekleşeceğini bildirdi.

İlçelerde gerçekleşecek olan turnuvalar sonucunda birinci olan takımların ilde yarışacağını söyleyen Türk “İl genelinde yapılması planlanıyor bunun da ilçe olarak bize verdiler inşallah biz burada başlatmayı planlıyoruz. Diğer ilçelere de aynı şekilde paylaşımda bulunduk diğer ilçelerde bunu başlatacaktır. Daha sonra ilçelerde birinci olan takımlara ilde bir yarışma tertiplenecek. İlçemizde de evimizin sultanları adı altında yapmış olduğumuz bu turnuvada dereceye giren takımlarımızı inşallah ile götürüp orada dereceye girenlere kupa madalyaları verilecek” dedi.

Kış aylarında evdeki kadınların stres atmaları ve zaman geçirmeleri için turnuvayı düzenlediklerini söyleyen Türk, “Gaye, maksat kış günü evimizdeki bayanlarımızın salonumuza gelerek stres atmaları, zaman geçirmeleri bir arada paylaşım yapabilmeleri amacı ile düşündük. İnşallah katılımın olacağını düşünüyoruz” ifadelerine yer verdi.

12 Şubat’ta başlayacak olan turnuvaya katılımın yoğun olduğunu vurgulayan Türk, Borçka halkına seslenerek şu sözleri dile getirdi “Gelsinler salonumuzu görsünler sadece burada yarışmak, dereceye girmek önemli değil burada önemli olan bir arada olmak ve spor yapmak. Sıcak çay ve sohbet eşliğinde gerçekleşecek turnuvaya katılmalarını beklerim.”

Ayla ALKAN

Editör: AYLA ALKAN