Köy yaşam merkezleri köylerin kalbi olmaya devam ediyor Köy yaşam merkezleri köylerin kalbi olmaya devam ediyor

3 dönemdir yaptığı muhtarlık süresi boyunca yaptığı hizmetler hakkında açıklamalarda bulunan Ardanuç Ovacık Köyü Muhtarı Suat Selçuk, köye sulama kanalı yapılmasını istiyor. 14 yıldır sulama kanalı için mücadele verdiğini söyleyen Selçuk, DOKA’ya sundukları projeyi ödenek olmadığını söyledi. Selçuk “Köyümüzde fasulye ekimi yapıyoruz. Geçen yıl 20 dönüm fasulye ekimi yaptık. Su olmadığı için verim alamadık. Sulama suyumuz yeterli olsaydı daha geniş çaplı markalı üretim devam edecekti. Su kanalı olmadığı için maalesef o projeyi hayata geçiremiyoruz” ifadelerini kullandı.

Selçuk yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
“Köyümüzde fasulye ekimi yapıyoruz. Geçen yıl 20 dönüm fasulye ekimi yaptık. Su olmadığı için verim alamadık. Sulama suyumuz yeterli olsaydı daha geniş çaplı markalı üretim devam edecekti. Su kanalı olmadığı için maalesef o projeyi hayata geçiremiyoruz. Bizim suyumuz bol ama kanalımız yok. Bize kanal verilirse bu üretimin belki iki üç katı verim alacağız. 
Ben çocukluğumda ve bundan 20-30 yıl öncesini hatırlıyorum köyümüzde mısır ve fasulye olurdu. Bazı fasulyeleri saatlerce kaynatsan pişmez bizim buranın fasulyesi tek kaynatmada pişiyor. Önceden kooperatif vardı oradan satışı yapılırdı. Şimdi bu yapılmıyor. Çünkü nüfus yaşlandı genç nüfusta iş yok diye göç ediyor. Bu fasulye ekimi projesi olursa kadınlarımız sigortalı çalışabilecek hem boş durmamış olacaklar. Bizim ormancılık, hayvancılık, yaylacılık gibi birçok geçim kaynaklarımızın olduğu yerimiz var.” 
Hikmet BAŞAR