Artvin’de yaşamakta olan Günay ailesinin 20 aylık SMA Tip-1 hastası Deniz Günay’ın tedavisi için Nevizade Cafe, 30 Ağustos’taki kazancını Deniz Bebek’e bağışlama kararı aldı. Artvin’de yaşayan fenomenler Minik Deniz için burada bir araya geldi.

Minik Deniz’in tedavi olabilmesi için Valilik izni ile yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyaya destek amacıyla Artvin’de birkaç işletme bir gün belirleyerek o günkü kazançlarının tamamını Deniz Bebek’e bağışlamaya başladı. Kent esnafları tarafından da sahiplenilen Deniz Bebek’e katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar işletmeleri yalnız bırakmıyor.

Bu işletmelerden biri olan Nevizade Cafe’nin işletmecisi Onur Satır, katkıda bulunmak amacıyla 30 Ağustos Çarşamba günü bütün kazancını SMA hastası Deniz Bebek’e bağışlayacağını açıkladı. Artvin ve ilçelerinde yaşayan birkaç fenomen, Nevizade Cafe’de buluştu. SMA hastası Minik Deniz’in sağlığına kavuşabilmesi için kafeye gelen fenomenler destek vermek için burada olduklarını açıkladı.

“DENİZ BİR AN ÖNCE SAĞLIĞINA KAVUŞUR”

 ‘sulecey’ isimli sayfanın sahibi Şule Ceylan, Deniz’in kampanyası için burada olduklarını ifade ederek burada yaptığı konuşmasında şu kelimeleri kullandı; “Nevizade Kafe bir kampanya başlatmış bugüne katkı sunmak için bugün her şeyi bütün gelirleri denize bağışlanacağını duyduk. Bu yüzden buradayız. Deniz için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda da canlı yayınla da bunu desteklemek istiyoruz. Arkadaşlarımızla toplandık. Umarım amacına ulaşır ve Deniz bir an önce sağlığına kavuşur.”

“HERKESİ DENİZ İÇİN YARDIMDA BULUNMAYA BEKLİYORUZ”

Öğrencilerin Halk Oyunları Başarısını Kutladı Öğrencilerin Halk Oyunları Başarısını Kutladı

Artvinime’ sayfasının yöneticisi ve kurucusu Onur Ekin fenomenler olarak destek vermek istedikleri için işletmeye geldiklerini ifade ederek, “Bugün Nevizade kafenin desteklediği Deniz için yaptığı kampanyayla birlikte biz de fenomenler olarak destek verelim diye buraya geldik. Bugün Nevizade Kafe aracılığıyla hem destek veriyoruz hem de yayın açıp Deniz’e daha çok kişiye ulaşıp destek olmaya çalışıyoruz. Herkesi Deniz için yardımda bulunmaya bekliyoruz” dedi.

“MÜSAİT OLANLARI BEKLİYORUZ”

 ‘Artvinli gezgin’ isimli sayfanın sahibi Reşit Duran, müsait olan herkesi Nevizade Kafe’ye beklediklerini ifade ederek, “Deniz için buradayız, Nevizade Kafe’de. Biz burada katkıda bulunacağız. Sizleri de bekliyoruz müsait olanları da bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“KÜÇÜK BİR KATKIDA BULUNUYORSAK NE MUTLU BİZE”

 ‘ardanuç’ sayfasının yöneticisi Şafak Aksoy, fenomenler olarak Minik Deniz için ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını ifade ederek şunları söyledi; “Deniz için buradayız. Onun için geldik inşallah biz elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Küçük bir katkıda bulunuyorsak ne mutlu bize”

“CANI GÖNÜLDEN DESTEK BEKLİYORUZ”

birbaykuşdelisi’ isimli sayfanın sahibi Aslıhan Bucak Emiralioğlu, burada yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Hepimiz Artvinli fenomenler olarak Nevizade kafe’de Deniz için toplandık. Herkesin desteklerini bekliyoruz. Nevizade Kafe bugünkü gelirini Deniz’e bağışlayacağını duyurdu biz de bugün burada oturma kararı aldık. İnstagram kullanıcı adım ‘birbaykuşdelisi’ elimden geldiği kadar Deniz’e gerek sosyal medyada gerek yakın çevremde gerek diğer çevrelerim ile birlikte Deniz’e desteklerimi esirgemiyorum. Sizlerden de canı gönülden destek bekliyoruz.”

“HEDİYEYE AYIRACAĞIMIZ BÜTÇEYİ DENİZ’E GÖNDERMEMİZİ İSTEDİ”

balqueen’ isimli sayfanın sahibi Elif Kör, birilerine bir şeyleri duyurabilirlerse, taş üstüne bir taş daha koyabilirlerse eğer kendileri açısından çok mutluluk verici bir durum olacağını ifade etti. Kör, “Artvin Şavşat’ta yaşıyorum. Sosyal medya içeriği üretiyorum. Sayfamın ismi Balqueenn arıcılık yapıyorum aynı zamanda kamu çalışanıyım. Arıcılık üzerine içerikler üretiyorum.  Bugün Deniz için Artvin’deyiz. Deniz için bir şeyler yapabilirsek ne mutlu bize birilerine bir şeyleri duyurabilirsek taş üstüne bir taş daha koyabilirsek eğer bizim için çok mutluluk verici bir durum” diyerek şunları ekledi; 

“Aslında bugün oğlumun doğum günü, ben oğlum için değil Deniz için burada olmayı tercih ettim.  Oğlum doğum günüde kesinlikle hediye istemedi. Hediye için ayıracağımız bütçeyi Deniz’e göndermemizi istedi.”

Ayşe ÖZDER

Editör: Editör Masası