Artvin Gazetecilik Basın Yayın Şirketi çatısı altında hizmet veren Gündem Artvin İnternet Haber Sitesi ve Artvin’de Haber Gazetesi sahipleri ve çalışanlarından Hopa Belediye Başkanı Utku Cihan’a hayırlı olsun ziyareti.

Başkanlık makamında gazetecileri kabul eden Cihan, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Cihan, burada yaptığı konuşmada, yerel basının toplum üzerindeki etkisi ve önemine değinerek, yerel medyanın, toplumsal bilinç oluşturmanın yanı sıra yerel yönetimlerle halk arasında köprü görevi gördüğünü vurguladı.

Cihan, "Yerel basın, hemşehrilerimizin sesi olmakla kalmıyor, aynı zamanda yerel yönetimlerin çalışmalarını halka aktararak şeffaflığı artırıyor. Bu yüzden yerel medyanın güçlendirilmesi ve desteklenmesi çok önemli." dedi.

Hopa Belediyesinden Aşure İkramı Hopa Belediyesinden Aşure İkramı

Cihan, gazetecilere ve medya çalışanlarına çalışmalarında başarılar dileyerek, yerel basının her zaman destekçisi olacaklarını ifade etti.

Hopa’da yapılacak olan çalışmalara da değinen Cihan, “Bambaşka Hopa için çıktığımız hizmet yolunda vatandaşlarımıza daha yaşanılabilir bir ilçe hayal ediyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımızı başlattık.” diye konuştu.

Sohbet havasında gerçekleşen ziyaret iyi niyet ve temennilerin ardından hatıra fotoğrafı çektirerek sona erdi.

Editör: HİKMET BAŞAR