Gönüllü olarak köy okullarındaki ortamları iyileştirmek için çabalayan Metin Oktay Barış ve Spor Topluluğu, okulda yenilikler yaparak miniklerin yüzünü güldürdü. Toplulukta bulunan gönüllü öğrenciler, sınıfları ve koridorları renkli ve yeni boyalarla buluşturdu. 
Daha önce Yolüstü Köy İlkokulunun restorasyonu için çalışmalar yapan Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sibel Açışlı Çelik’in danışmanlığında Metin Oktay Barış ve Spor Topluluğu, bu kez de Ardanuç’taki Güleş Köyü İlkokulu’nda yenileme çalışmaları yaptı.

El Emeği Ürünler Kaymakamlık Binasında Görücüye Çıktı El Emeği Ürünler Kaymakamlık Binasında Görücüye Çıktı

köy okulu3
Sıraları zımparalanıp vernikleyen öğrenciler, sprey boyalarla Atatürk büstünü de boyayarak Atatürk köşesinin yenilenmesi çalışmalarını da gerçekleştirdi. Çalışmanın son gününde minik öğrencilerle vedalaşan gönüllü gençler, çeşitli zekâ oyunları ve kırtasiye malzemeleri hediye etti. 
Köy okullarının ülkenin eğitim sisteminde önemli bir yeri olduğuna değinen Prof. Dr. Sibel Açışlı Çelik, fiziki koşullarının daha iyi güzelleştirilmiş bir ortamın öğrencilere motivasyon katacağını ifade etti. 
Bu tarz gönüllü topluma hizmet çalışmalarının çalışmayı yapan tarafa da büyük oranda katkıları olduğunu aktaran Çelik, farkındalık çalışmaları ile üniversite öğrencilerinin duyarlılığını ve sorumluluk bilincini artırmayı hedeflediklerini kaydetti. 
Çelik, burada yaptığı konuşmasında, gönüllü olarak çalışmaya katılıp emek veren Metin Oktay Barış ve Spor Topluluğu öğrencilerine, bu çalışmayı gerçekleştirmelerinde destek veren Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin’e ve Sağlık Kültür Daire Başkanlığı’na teşekkür etti. 
Topluluk olarak bu tarz sosyal etkinlikleri yapmaya devam edeceklerini dile getiren Çelik, günün sonunda ne kadar yorgun olurlarsa olsun öğrencilerin yüzlerindeki mutluluğu görmenin paha biçilemez olduğunu ifade etti. 
 köy okulu2

köy okulu4

köy okulu5

Editör: AYLA ALKAN