Temiz bir çevre ve sağlıklı bir yaşam için kolları sıvayan genç gönüllüler, Artvin Belediyesi’nin desteği ile Kaftasör’deki çöpleri toplamak üzere harekete geçti. 
Çevrede piknik yapan vatandaşlara çöp poşeti hediye ederek temiz çevre bilincini arttırmayı amaçlayan üniversiteli gençler, kentin doğal güzelliklerini korumak ve daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için elini taşın altına koydu. 

çöp
Toplum Gönüllüleri Başkanı Osman Karakurt, “Bu özel günü fırsat bilerek, çevremiz için bir adım atalım ve geleceğimize sahip çıkalım istedik. Tüm hemşehrilerimizi bu anlamlı günün ruhuna uygun hareket etmeye davet ediyoruz. Bu anlamlı etkinlikte bizlerin yanında olan, araç ve kumanya desteği sunan belediyemize teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.
Toplum Gönüllüleri üyesi Ela Baltacı, “Gelecek nesillere daha güzel, daha temiz daha iyi bir dünya bırakabilmek için siz de bizimle beraber bu haftayı daha güzel bir hafta olarak değerlendirin. Etrafınızda gördüğünüz çöpleri senin benim demeden toplayalım. Çünkü bu dünya hepimizin!” 

çöp3
Vatandaşlardan çok güzel tepkiler aldıklarını ifade eden Baltacı, etkinliğe en çok çocukların ilgi gösterdiğini vurguladı. 
Baltacı, “Çocukların bu etkinliğe ilgi göstermesi bizim için çok anlamlı çünkü onlar gelecek nesil. Biz temiz çevre bilincini onlara bir nebze de olsa aşıladık. Vatandaşlarımıza tek tek poşet verdik. Onları da bilinçlendirdik. Gördüğüm kadarıyla birçok kişi bizi gördükten sonra çöpünü geri topladı. Küçük çöp poşetleriyle gelen vatandaşlar vardı. Onlara büyük çöp poşeti verdik. Ben Artvinli değilim ama bu memleket hepimizin memleketi bu dünya hepimizin dünyasıdır. Daha temiz bir ülke istiyorsak hepimiz iş birliği içerisinde senin benim demeden çalışmalıyız.” şeklinde konuştu. 
Artvin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Koray Durmuş, burada yaptığı açıklamasında çevre için atılan faydalı her adımın yanında olduklarını aktardı. 
Gençlere araç ve kumanya desteğinde bulduklarını ifade eden Durmuş, gençlerin böyle anlamlı bir etkinlikte gönüllü olmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
Durmuş, Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem’in her zaman doğa dostu çalışmaların yanında olduğunu da sözlerine ekledi.

çöp4

“Bayramın tadını çıkarırken sağlığınızı koruyun” “Bayramın tadını çıkarırken sağlığınızı koruyun”

çöp5

çöp6

 

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT