31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimler yaklaşırken Artvin’de siyasi arenada önemli gelişmeler yaşanıyor. Siyasi partilerin adayları seçim çalışmalarına devam ederken Artvin halkının önemle takip ettiği Artvin Gençlik Hareketi’nden açıklama geldi.

Artvin’de bağımsız belediye başkan aday çıkaracaklarını dile getiren Artvin Gençlik Hareketi, “Yerel Seçimlerde aday çıkarmamızın halkımıza bir fayda sağlamayacağını ön görmekteyiz” ifadelerini kullanarak aday çıkarmayacaklarını açıkladı.

Siyaseti makam, mevki ve ödül olarak görenlerden olmadıklarını dile getiren Artvin Gençlik Hareketi, “Sizlerin desteğinizi alarak çıktığımız bu yolda yine sizler için en doğru kararı almak bizim sorumluluğumuzdur. İşte bu yüzden, mevcut siyasi konjonktürü de göz önüne aldığımızda bu Yerel Seçimlerde aday çıkarmamızın halkımıza bir fayda sağlamayacağını ön görmekteyiz. Bu noktada üzerimize düşen tarihsel sorumluluğu bir kez daha yerine getirip seçimde aday göstermeme kararı aldık” dedi.

AK Parti il teşkilatındaki karışıklıklar seçim sonucuna yansıdı AK Parti il teşkilatındaki karışıklıklar seçim sonucuna yansıdı

Artvin Gençlik Hareketi adına açıklamalarda bulunan Onur Dede, yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı;

“Artvin Gençlik Hareketi olarak yerel seçimlere dair tavrımızı daha önce yaptığımız basın açıklamalarıyla dile getirmiştik. Gelinen süreçte bir açıklama yapmak ve durumu halkımıza izah etmek sorumluluğumuzdur. Yerel Seçimlere dair üçüncü bir yol açmak gerektiğini ileri sürmüş ve bunun halkımızın aydınlık yolu olacağını dile getirmiştik.

Gençlik Hareketi Seçime dair tavrını açıkladı-1Bu sürecin başından beri yanımızda olan, bize desteğini açıklayan, memleketimizin aydınlık ve ilerici tüm bileşenlerine teşekkür ederiz. Biz bir yola çıktık ve bu yolda ki yürüyüşümüz, sonu her ne olursa olsun devam edecektir. Bu yolculuk sırasında tarafımıza haksızca, mesnetsizce iddialarda bulunuldu. Adımız pazarlık masalarına konu edildi. Oyları bölüp birilerinin ekmeğine yağ sürdüğümüz söylendi. Derdimizin, kazanmak değil birilerine kaybettirmek olduğunu söylendi. Şimdi görüyoruz ki bize bu yakıştırmaları yapanların derdi kendi koltuklarıymış. Dertleri bizim alacağımız oylar ile memleketi kaybetmek değil kendi koltuklarını kaybetmemekmiş.

Bizim ise derdimiz basından beri kendimiz değil, memleketimiz, memleketimizin gençleri, çocukları, yarınları ve geleceğiydi. Biz hala aynı çizgideyiz. Nerede olursak olalım halkımız için iyi ve doğru olan neyse onu savunuyor olacağız. Birileri gibi ‘Ben yoksam ne olduğunun bir önemi yok’ gibi oportünist bir hale bürünmeyeceğiz. Bununla beraberde bindiğimiz ‘Kayık battı arkadan gelen kayığa bir şekilde kendimizi atalım’ gibi liberal bir tavırda da olmayacağız. 

Bizlere atılan tüm bu iddialar üzerine, içine düştükleri durumları görünce ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha görüp, bu iddia sahiplerinden bir özür bekliyoruz.

Siyaseti makam, mevki ve ödül olarak görenlerden değiliz. Biz esasen onlar gibi değiliz. Sizlerin desteğinizi alarak çıktığımız bu yolda yine sizler için en doğru kararı almak bizim sorumluluğumuzdur. İşte bu yüzden, mevcut siyasi konjektörü de göz önüne aldığımızda bu Yerel Seçimlerde aday çıkarmamızın halkımıza bir fayda sağlamayacağını ön görmekteyiz. Bu noktada üzerimize düşen tarihsel sorumluluğu bir kez daha yerine getirip aday çıkarmama kararı aldık, lakin bu süreçten çekildiğimiz anlamında değil tam aksine tüm hatlarıyla sürece dahil olduğumuz ve Yerel yönetimler noktasında her şeyin takipçisi olacağımız anlamına gelmektedir.  Geleceğimiz için, ittihatçıların ruhuyla aydınlık, ilerici ve laikliğin tarafında olacağız.”   

Ali Eray ÇELİK

Editör: ALİ ERAY ÇELİK