Artvin’de gençleri spora teşvik etmek amacıyla düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Spor Ligi Futbol Müsabakaları başladı. 5 takımın ve 50 sporcunun katılımıyla gerçekleşen müsabakalar, heyecan dolu anlara sahne oldu.

Halil Umut Meler'in 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Görev Alacağını Açıklandı Halil Umut Meler'in 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Görev Alacağını Açıklandı

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen turnuvada gençler, futbol sahalarında yeteneklerini sergileme fırsatı buluyor. Turnuva, gençler arasında spor bilincinin oluşturulması ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarının teşvik edilmesi amacıyla düzenleniyor.

Müsabakalara katılan takımlar arasında büyük bir rekabet yaşanırken, fair-play ruhu da ön planda tutuluyor. Gençlerin sosyal etkileşimlerini artırmak ve spor yapmanın önemini vurgulamak amacıyla düzenlenen bu tür organizasyonların gençler üzerinde olumlu etkiler yarattığı belirtiliyor.

Artvin'de Gençlik Merkezleri Arası Spor Ligi’ne katılan takımlar şu şekilde;

Ardanuç Gençlik Merkezi

Arhavi Gençlik Merkezi

Artvin Gençlik Merkezi

Şavşat Gençlik Merkezi

Yusufeli Gençlik Merkezi

Günün ilk karşılaşması Artvin Gençlik Merkezi ile Arhavi Gençlik Merkezi arasında oynandı. Tıksırın Halı Saha Tesisleri’nde oynanan karşılaşmada büyük bir rekabet yaşanırken, fair-play ruhu da ön planda tutuldu. Artvin Gençlik Merkezi ile Arhavi Gençlik Merkezi oynanan futbol müsabakasını Artvin Gençlik Merkezi 16-7 kazandı.

Ali Eray ÇELİK

Editör: ALİ ERAY ÇELİK