Artvin Çoruh Üniversitesi ile Artvin Tarım ve Orman İl Müdürlüğü arasında tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinin pekiştirilmesi ve bu alanda farkındalık çalışmalarının yaygınlaştırılması için görüşmeler devam ediyor.

 Bu kapsamda Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin başkanlığındaki Artvin Çoruh Üniversitesi heyeti, Tarım ve Orman İl Müdürü Neşat Ulutaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. 

Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde gerçekleşen programda Artvin ili ve ilçelerinde yetiştirme potansiyeli bulunan bitkiler ve bu bitkilerin yetiştirilmesi için uygun sahalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

Ekonomik değeri yüksek 6 bitki türü hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı görüşmede vatandaşlara yönelik tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği eğitimlerinin planlamaları yapıldı. 

Atatürk’e hakaret eden Şevki Yılmaz’a suç duyurusu Atatürk’e hakaret eden Şevki Yılmaz’a suç duyurusu

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Sağlam ve Genel Sekreter Doç. Dr. Muhammed Ardıç ile Artvin Çoruh Üniversitesi Tıbbi Aromatik Bitkiler İhtisaslaşma Koordinatörlüğü ve TABMER heyetinin katıldığı programda ayrıca Artvin Çoruh Üniversitesi TABMER laboratuvarlarında yürütülen bal analizleri ve akreditasyon uygulamaları ile Bitki Ekstraksiyon İşleme Tesisi hakkında bilgiler aktarıldı.

AÇÜ