Borçka Trabzonspor Futbol Okulu hazırlık maçlarına bir yenisini daha ekleyerek Batum’dan gelen FC Makhınjuarı ile dostluk maçı gerçekleştirdi.

A Milli Futbol Takımı, Portekiz Maçının Hazırlıklarına Başladı A Milli Futbol Takımı, Portekiz Maçının Hazırlıklarına Başladı

Trabzonspor Futbol Okulu daveti ile Borçka’ya gelen FC Makhınjuari takımı U10 (2014-2015) doğumlu sporcular ile hazırlık maçı gerçekleştirdi.

2014-2015 doğumlu sporcular ile yapılan hazırlık maçında skora bakılmaksızın, miniklerin eğlenceli bir ortama da maç yapmaları sağlandı. Sporcu velileri de bu hazırlık maçına gelerek çocuklarına destek oldular.

Batum’dan Borçka’ya gelen takım ile dostluk maçı gerçekleştiren Borçka Trabzonspor Futbol Okulu keyifli bir gün geçirdi. Gerçekleşen hazırlık maçı hakkında konuşan Borçka Trabzonspor Futbol Okulu kurucusu Osman Genç, sporcuların gelişimini destekleyecek çalışmalar yapmaya devam edeceklerini ve yaz ayında hazırlık maçlarının süreceğini belirtti.

Genç, “Bugün Batum’dan gelen misafirlerimiz ile hazırlık maçı gerçekleştirdik. Çok keyifli bir gündü çünkü öğrencilerim hem bedensel anlamda hazırlık maçı yaparak gelişim sağlarken diğer yandan da farklı ülkeden gelen takımlar ile iletişim kurarak sosyal anlamda da becerilerini geliştirmeye devam ediyorlar. Biz futbol okulu olarak öğrencilerimizin sportif veya sosyal açıdan gelişmesi için imkanlarımızı kullanarak etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Yaz ayı geldi, havalar çok güzel bizde bu havaları sporcuların gelişimi için kullanarak hazırlık maçları gerçekleştiriyoruz. Bugün iki takım içinde skora bakmadan dostluk anlamında bir maç gerçekleşti. İki tarafta günün tadını çıkararak sporun ve futbolun büyüsü ile hareket ettiler. Gelecek günlerde hazırlık maçlarımız farklı iller ve ilçelere gidip devam edecektir. Bunun yanı sıra ilçemize de davetler neticesinde hazırlık maçları devam edecektir” şeklinde konuştu.

Borçka Trabzonspor Futbol Okulu gerçekleştirdiği transferlerin yanı sıra ilçede durmaksızın yaptığı etkinlikler ile de adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

Editör: AYŞE ÖZDER