Kelebekler Sınıfı Mezuniyetini Coşkuyla Kutladı Kelebekler Sınıfı Mezuniyetini Coşkuyla Kutladı

2016 yılında ihalesi yapılan ve SHN İnşaat A.Ş. tarafından yapımı devam eden Güreşen Köprüsünde çalışmaların devam etmesiyle birlikte bölge halkı köprünün ne zaman faaliyete geçeceğini merak ediyor.

Yöre halkın uzun süredir hayalini kurduğu, Borçka Muratlı Baraj Gölü üzerinde inşa edilecek olan Güreşen, Çavuşlu, Çaylı, Güneşli, Güzelyurt, Şerefiye, Boğazköy ve Yeşilköy Köyü olmak üzere toplam 8 köyün ilçeye ulaşımda kullandığı karayolunu 25 kilometre kısaltacak olan Güreşen Köprüsünün ihalesi 2016 yılında yapılarak çalışmalar başlamıştı.

Güreşen Vadisinde ki, Güreşen Köprüsü’nün 270 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde olacağının bilinmesiyle birlikte bölge halkı çalışmaların ne zaman sonlanacağını merakla bekliyor.

Whatsapp Image 2024 05 29 At 16.07.42

İhalesinin yapılmasının üstünden sekiz sene geçmesine rağmen yer yer çalışmaların gözlemlendiği bölgedeki köprü yıllardır bir türlü bitirilemedi.

Belirli aralıklarda devam eden çalışmaların sona ulaşmamasıyla birlikte bölge halkıda köprünün 2025 yılı sonuna yetişemeyeceğinden tedirginlik duyuyor.

Whatsapp Image 2024 05 29 At 16.07.42 (2)

Editör: AYŞE ÖZDER