Yılanın ısırdığı kadın hayatını kaybetti Yılanın ısırdığı kadın hayatını kaybetti

Kılıçkaya Köyü Muhtarlığı tarafından Yusufeli Kılıçkaya Köyü Marant mevkiinde düzenlenen, 25 yıldır süren geleneksel Kılıçkaya Marant Boğa Güreşleri, ikinci gününde yoğun katılımla sürüyor.
Kıran kırana mücadelelere sahne olan festivalin ikinci gününde, “deste”, “ayak”, “küçük” ve “orta” boyları olmak üzere toplam 46 boğa güreşecek. 3 gün sürecek festivalde toplam 97 boğa güreşecek. 
Düzenlenen festivale yaklaşık 2 bin 500 kişilik yoğun bir katılım olduğunu ifade eden Kılıçkaya Köyü Muhtarı Serkan Koptagit, festivalin son gününde (yarın) en az 5 bin kişinin katılacağını düşündüğünü ifade etti. 
Marant Festivali’nin yörenin en büyük arenasına ve katılımına sahip bir festival olduğunu kaydeden Koptagit, burada sadece tosun güreşlerinin değil aynı zamanda açık hava pikniğinin de düzenlendiğini bu sebeple katılımın oldukça fazla olduğunu aktardı. 
Güreşleri izlemeye gelen tüm vatandaşlara teşekkür eden Koptagit, yıllardır bu geleneği sürdürüyor olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. 
Koptagit, “İnsanların eş ve aileleriyle hem iyi bir hafta sonu geçirecek aynı zamanda güreş işleyebilecek bir mekanda olduğu için katılım çok fazla oluyor.” dedi.

Editör: AYLA ALKAN