YEREL
Giriş Tarihi : 21-09-2022 10:38

10 Yıl Sonra Arhavi’yi Tanıyamayacaksınız

10 Yıl Sonra Arhavi’yi Tanıyamayacaksınız

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Arhavi'de istişare toplantısına katıldı. Arhavi Ticaret ve Sanayi Odasının yenilenen binasının açılışını yapan Hisarcıklıoğlu, burada açıklamalarda bulundu. Arhavi’nin sanayi kenti olduğuna değinen Hisarcıklıoğlu, Organize Sanayi yapıldıktan sonra Arhavi’nin istihdam ve işsizlik açısından tanınmayacak hale geleceğini belirtti.

Özellikle Arhavi tarım, turizm her şey kenti ama şimdi de sanayi kenti haberiniz olsun burada Atıf kardeşimin çok emekleri var Allah ondan razı olsun. İnşallah organize sanayi bittiği zaman göreceğiz ki buradan tüm cumhuriyetlere Rusya’ya ve Türkiye’nin doğusundaki ülkelere mal üretim gönderecek. Sanayi olmadan zenginleşme olmuyor. Arhavi yeni geleceğin artık sanayi kenti olacak özellikle göç istihdam işsizliğin azalma noktasında zenginlik açısından müthiş bir katkı sağlayacak. Bu söylediklerim masal gibi gelebilir size ama bir 10 yıl sonra baktığınızda sizde Arhavi’yi tanıyamayacaksınız. Odamız Arhavi için çalışıyor ben şahidim pandemi sürecinde çok çaba sarf eden Atıf başkanıma ve tüm başkanlarıma teşekkür ediyorum. Atıf kardeşimle ekonomi politika konusunda Ankara'da birlikte çalışıyoruz Atıf kardeşim Arhavi’yi çok güzel temsil ediyor. Özellikle bana Arhavi’ye bir okul yapmamızı istedi Allaha çok şükür bize nasip etti. Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalamış olduğumuz protokol ile Arhavi’ye bir okul yapacağız. İnşallah buraya geldiğimde gördüm tır kuyrukları Arhavi’ye kadar uzanmış zaman zaman Fındıklı’ya kadar uzanıyor.  Bu kapsamda buranın rahatlatılması açısında tırlarımızın buralarda bekletilmemesi için projelerimizi hazırlıyoruz. Son olarak dize müjde vermek istiyorum Türkiye otomobilini yapma ile yola çıktık. 29 Ekimde fabrikamızı açıyoruz. Mart’ta Arhavi yollarında hep beraber göreceğiz. Bizi karşılayan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Pandemi dönemini iş dünyası olarak en az hasarla atlatan ülke biz olduk." dedi.

Artvin Ticaret ve Sanayi Odasının (TSO) Artvin Gençlik Merkezi toplantı salonda düzenlediği istişare toplantısında konuşan Hisarcıklıoğlu, geçtiğimiz hafta sonu Azerbaycan’a gittiklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, Ermenistan’la çatışmalarda 79 şehit verilen günün ertesinde sınırdaki Şuşa’ya 200 iş adamıyla giderek İş Forumu düzenlediklerini kaydetti.

İşgalden kurtarılan Karabağ’ın yeniden imarına destek verdiklerini dile getiren Hisarcıklıoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlhan Aliyev’in şahsına tevdi ettiği Devlet Nişanını aldığını ifade etti.

Bu kıymetli ödülü, TOBB adına aldığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Sonra da buraya geldik, yorulduk ama Artvin'in dağlarının, havasının, suyunun enerjisi bana yetti, tüm yorgunluğumu aldı. Artvinliler Türkiye’nin en güzel coğrafyasında yaşıyor." diye konuştu.

Pandemi döneminde ticaret odası başkanlarıyla birlikte çalışarak, esnaf ve iş dünyasına yönelik pek çok desteğin çıkmasını sağladıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, "Bu dönemde sizlerden gelen 220’ya yakın sorunu ilettik. Bunların yüzde 97’si çözülmüş durumda. Pandemi dönemini iş dünyası olarak en az hasarla atlatan ülke biz olduk. Bu benim oda ve borsa başkanlarım sayesinde. Müthiş görev yaptılar." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin