YEREL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 11:34   Güncelleme : 26-04-2021 11:34

101’inci Yıl Dönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Vali Yılmaz Doruk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101’inci Yıl Dönümünü Kutlama Etkinlikleri Kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Video Konferans Sistemi ile Düzenlediği Programa Katıldı.

101’inci Yıl Dönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Eğitim camiası, öğrenciler ve diğer kurum yetkililerinin de katıldığı programda konuşma yapan Doruk, şunları söyledi: “İstiklalimizin sembolü olan Gazi Meclis’imizin 101’inci kuruluş yıl dönümünü ve tüm dünya çocuklarına armağan edilen çocuk bayramını kutlamanın sevinç ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz. 23 Nisan 1920 tarihi milli varlığımızın en değerli ve gurur verici anlarından biridir. Bu tarihte kurulan ve milli mücadele dönemini en iyi şekilde yöneterek büyük zaferlere imza atan Meclisimiz, taşıdığı tüm değerleri itibariyle milli iradenin tecelligahı, İstiklal ve İstikbalimizin timsalidir.

Egemenliğimizi sembolleştiren bu tarih her zaman ilham ve güç kaynağımız olacaktır. 23 Nisan, aynı zamanda tüm dünya çocuklarına armağan edilen tek bayram olması hasebiyle de önemlidir. Tüm dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız bu müstesna bayram, onlara verdiğimiz kıymetin en güzel tezahürüdür. Çocuklar bizim geleceğimizin teminatı, yarınlarımızın umududur. Hayatta bir çocuğun gülümsemesinden daha büyük bir mutluluk, kalbinden daha geniş bir ünvan yoktur. İnanıyoruz ki gençlerimiz ülkemizin 2023 ve diğer hedeflerine ulaşmasında büyük rol oynayacaklardır. Geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’si Ay-Yıldızlı Bayrağına aşık nesillerin ellerinde yükselecektir. Bu düşüncelerle, Gazi Meclis’imizin 101’inci kuruluş yıl dönümünde başta TBMM’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurucu tüm üyelerini rahmetle yad ediyor, Aziz milletimiz ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Çocuk bayramını kutluyorum”

Program, Valimiz Yılmaz Doruk’un konuşmasının ardından, öğrencilerin okuduğu şiirler, video gösterimleri ve diğer etkinliklerin yapılmasıyla son buldu.

avbm