YEREL
Giriş Tarihi : 19-04-2021 10:37   Güncelleme : 19-04-2021 10:37

14-20 NİSAN ŞEHİTLER HAFTASI

Şehit ve Gazi yakınlarına şehir içinde ücretsiz taksi hizmeti veren taksici İbrahim Kırçiçek’e plaket verildi.

14-20 NİSAN ŞEHİTLER HAFTASI

14-20 Nisan şehit haftası münasebetiyle Artvin Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği, Artvin merkezde Şehit ve Gazi yakınlarına ücretsiz taksi hizmeti veren Kırçiçek’e teşekkür edip plaket takdim etti.

Şehit ailelerine göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı taksi sahibi İbrahim Kırçiçek’e teşekkür eden Artvin Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Merve Yavuzdemir, “Derneğimiz Artvin Şehit ve Gazi aileleri derneği olarak bugün buradayız kendisine derneğimiz adına ve şehit aileleri, gazilerimiz adına plaket takdim etmek istiyoruz. Herkese çok teşekkür ediyoruz şehitlerimize yüce Allahtan rahmet diliyoruz ailelerine sabır diliyoruz ‘’ dedi.

“Bir ana vatan için 20 sinde bir evladını toprağa koyabiliyorsa benim görevimde o anayı ayrı tutup taşımam bir vazifedir” diyen taksici İbrahim Kırçiçek, bu işi yaptığı sürece bu uygulamayı devam ettireceğini belirtti.

Kırçiçek, “ 8 yıllık ticari faaliyetime ben başladıktan sonra bir gün oturdum şunu düşündüm. Bir ana 18 yaşında evladını toprağa koyuyorsa vatan için benim o anayı ayrı taşımam bir vazifedir benim ve bizim için sadece ticaretle alakalı değil. Bu bizim şahsi vazife görevimiz olduğu için ben böyle bir karar aldım hatta bu kararda Gürkan Kocaman diye bir arkadaşım vardı oda vesile oldu bana bu şekilde ben mutluyum, gururluyum bu şekilde hizmet sunduğum için Merve hanıma plaketten dolayı da teşekkür ederim. Ben bu hizmeti canım sağ olduğu sürece devam ettirmeye çalışacağım ‘’ ifadelerini kullandı.