YEREL
Giriş Tarihi : 19-06-2021 00:03   Güncelleme : 19-06-2021 00:07

141. DOKA toplantısı Artvin’de gerçekleşti

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (DOKA) 141. Yönetim Kurulu Toplantısı, Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında Artvin Valisi Yılmaz Doruk ev sahipliğinde Artvin’de Grand Artvin Hotel’ de yapıldı.

141. DOKA toplantısı Artvin’de gerçekleşti

Artvin Valisi Yılmaz Doruk’un ev sahipliğinde Rize Valisi Kemal Çeber’in başkanlığında şehir merkezindeki Grand Artvin otelde gerçekleştirilen toplantıda,  Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Rize Valisi Kemal Çeber, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Giresun Valisi Enver Ünlü, Artvin Belediye Başkanı Vekili Gülşen Kurul, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Rize İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Gümüşhane İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, Giresun İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Şahin üye illerin Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Suat Hacısalihoğlu ve DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman yer aldı.

Çeber, toplantının açılışı esnasında yapmış olduğu konuşmada, DOKA Yönetim Kurulu Toplantısı'nın ülkeye, bölgeye ve üye illere hayırlı olması temennisinde bulundu. Vali Çeber, DOKA bölgedeki katı atık yönetimi çalışmalarının dünyadaki ve ülkemizdeki iyi uygulama örnekleriyle birlikte değerlendirilerek bu alanda bölgemizde daha etkin verimli ve modern katık atık yönetim kurulmasına yönelik öneriler üzerinde çalışılacağını belirtti. Bölgemizde tarihi ve kültürel değerlerin turizme kazandırılması ve kültür turizm rotalarının ortaya çıkarılmasına yönelik hazırlanan “ tarihi kültür rotaları hayat buluyor” adıyla uygulamaya koyulması planlanan güdümlü proje önerisinin görüşüleceğini açıkladı.

Daha sonra basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, bu sene içinde özel sektöre yönelik, özellikle ihracata dönük yüksek katma değerli ürünlerin üretimi konularında uygulamaya geçirilmesi planlanan destek programlarına ilişkin fikir alışverişi gerçekleştirdi.