YEREL
Giriş Tarihi : 10-07-2021 11:40   Güncelleme : 10-07-2021 11:45

15 dk da bir kurban pazarına ulaşılacak

SS. 33 Nolu Şehir içi Dolmuş Kooperatifi Başkanı Remzi Yıldız; “10.07.2021 Cumartesinden itibaren her 15 dakika da bir sefer yapmak üzere toplu taşıma nöbetçi aracımız hizmet yapacaktır” dedi.

15 dk da bir kurban pazarına ulaşılacak

Kurban Bayramı nedeniyle oluşturulan kurban pazarına ulaşım için gerekli önlemler alınarak vatandaşların pazara ulaşımın sağlanacağı SS. 33 Nolu Şehir içi Dolmuş Kooperatifi Başkanı Remzi Yıldız tarafından söylendi.

Kurban pazarına ulaşımla ilgili açıklamada bulunan Yıldız; “Kurban Bayramı nedeniyle, Artvin Belediye Başkanlığımızın Cezaevi arkasındaki tanzim etmiş olduğu Kurban pazarı yerine vatandaşlarımızı götürüp getirmek üzere 10.07.2021 Cumartesinden itibaren her 15 dakika da bir sefer yapmak üzere toplu taşıma nöbetçi aracımız hizmet yapacaktır. Çarşı yukarı mahallelerden ve aşağıdaki sanayi ve çayağzı mahallelerinden binen vatandaşlarımız Cezaevi yol ayrımında inerek bekleyen nöbetçi aracımız tarafından kurban pazar yerine götürülecek, pazar yerinden yukarı ve aşağı mahallelere gideceklerinde alıp Cezaevi yol ayrımına getirerek toplu taşıma araçlarından faydalanmasını sağlayacaktır.

Ülkemizde yaşanan KOVİT-19 salgını açısından kurban pazarına gidecek vatandaşlarımızın maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmelerini, bir daha salgın nedeniyle pandemi yasaklarının yaşanmaması için gerekli özenin gösterilmesini ve kalabalık yerlerden mümkün mertebe uzak durmalarının birinci öncelikli görevlerimiz içinde olduğu bilinciyle, zor şartlar altında kurban yetiştirme besiciliği yapan ve bu alanda faaliyet gösteren tüm besicilere, Kurban pazar yerinde faaliyet gösteren besici esnaflarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, bol kazançlar diliyorum” dedi.