SAĞLIK
Giriş Tarihi : 24-12-2022 11:38

15 doktor ataması yapılacak

15 doktor ataması yapılacak

Artvin Devlet Hastanesinde bir süredir eksik olan ve vatandaşları zor durumda bırakan doktor eksikliği nihayet çözüme kavuşuyor.

AK Parti Artvin Millletvekili Erkan Balta, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmesi sonucunda 15 hekim kadrosu açıldığını duyurdu.

Nöroloji bölümüne de doktor ataması yapılacak

Bir süredir şikayetlerin arttığı ve eksikliğinin vatandaşlar tarafından çok fazla hissedildiği nöroloji bölümüne de doktor ataması yapılacak.

Yıl başında göreve başlaması planlanan hekimlerin Artvin Devlet Hastanesine atanacak uzman hekim kadroları şöyle açıklandı: “Nöroloji, İç Hastalıkları, Adli Tıp, Çocuk Cerrahisi, Beyin Cerrahisi ve Kadın Hastalıkları ve Doğum dallarında uzman hekimler.”

Hopa, Borçka, Ardanuç Yusufeli ilçelerine de yapılacak olan hekim atamaları kadrosu ise şöyle açıklandı: Hopa Devlet Hastanesine; Acil Tıp  ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları dallarında uzman hekimler. Borçka Devlet Hastanesine 1 pratisyen hekim. Ardanuç Devlet Hastanesine 2 pratisyen hekim. Merkez TSM’ye 2 pratisyen hekim. Yusufeli TSM’ye 1 pratisyen hekim, 1No’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna 1 pratisyen hekim.”

Hekimlerin kura çekimi 27 Aralık’ta yapılacak ve yeni yılın ilk günlerinde doktorların göreve başlaması planlanıyor.

Hatice Diler

Gündem ArtvinGündem Artvin