YEREL
Giriş Tarihi : 26-12-2022 13:02

17 üretici organik tarıma geçti

17 üretici organik tarıma geçti

Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi kapsamında Maviyemiş üreten 17 üretici Organik Tarıma geçerek Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından sertifikasyon giderleri karşılandı.

Ayrıca 10 üretici de ‘iyi tarım’ uygulamasına geçti. Konu ile ilgili Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi kapsamında çay yetiştiriciliği yapan 10 üreticimiz İyi Tarım Uygulamalarına geçirilmiş olup, sertifikasyon giderleri karşılanmıştır. Ayrıca projede yer alan 1.000 kg gübre ve 1.000 kg tarımsal kireç dağıtımı gerçekleştirildi. Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi kapsamında 1 üreticimize 14.000 adet İzmir Kekiği Ege Araştırma Enstitüsünden temin edilerek üreticimize teslim edilmiştir.

İhale Aşamasında Olan Projelerimiz:

1-)Göçer Yetiştiricilerin Yaşam Standartlarının Yükseltilmesi Projesi kapsamında, 90 adet Göçen çadırı, 90 adet Koyu Kırkım Makinesi, 90 adet Güneş Enerji Sistemi, 1 adet Mobil Koyun Banyoluğu planlanmaktadır.

2-)Tel sistemli Bağ Tesisi Kurulumu Projesi kapsamında 27 üreticimize bağ tesisi kurulumu planlanmaktadır.

3-)Artvin İli Seracılığın Geliştirilmesi Projesi kapsamında 40 adet sera kurulumu planlanmaktadır.”

Ayla ALKAN

Gündem ArtvinGündem Artvin