YEREL
Giriş Tarihi : 20-05-2021 10:54   Güncelleme : 20-05-2021 10:54

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa DEMİRKIRAN’ın Atatürk anıtına çelenk sunumu ile gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor töreni gerçekleşti.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Gerçekleşen törende Valilik önünde Milli irade meydanında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu sonrası İstiklal Marşı okundu.

Tören sonrası Artvin Valisi Yılmaz Doruk Gençler ile bir araya gelerek Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor bayramını kutladı. Hemen ardından Gençlere Yıl içerisinde kendi branşlarında başarı gösterdiklerinden dolayı Vali Yılmaz Doruk ile toplantı salonunda plaketleri verilmek üzere davet edildi.

Sportif faaliyetlerde ödül alan gençlerimiz; Yusufeli SEM kano Milli Sporcularımız Arda Acar, Emir Ertek, Gamze Polat, Furkan Polat, Bahadır Karaduman, Hasan Berk Toprak, antrenör Emre Ertek, Taekwondo Milli Sporcumuz Ayşe Ergül, Hentbol Kadınlar 1.Lig’de İlimizi temsil eden Artvin 7 Mart Spor Kulübü sporcusu Ece Ersöz, Kulüp Başkanı ve aynı zamanda antrenörü Murat Ülker, Futbol BAL Ligi’nde İlimizi temsil eden Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz ve sporcusu, Online Satranç Turnuvasında derece yapan Ali Osman Akduman, Eymen Oğuz Aksakal, Hakan Mete Karakelle, Zümranur İskender, Bünyamin Yazıcı plaket ödüllerini aldı.

Hemen ardından Gençlik Merkezinin kültürel-sosyal faaliyetlerinde ilimizi temsil eden Özgür İdealler Piyano Sanat Festivali’nde derece yapan Artvin Gençlik Merkezi Müzik Kulübü’nden Eylül Akçay, Ilgaz Ural, Zeynep Dayal, Berfin Öztürk, Ayşad Kaya, Selman Levent, Begüm Tekin, Duru Albayrak plaket alan isimler arasında yer aldı.

Gerçekleşen program Vali Yılmaz Doruk ve gençlerimizin hatıra fotoğraf çekinmesi ile sona erdi.