YEREL
Giriş Tarihi : 19-05-2021 13:31   Güncelleme : 19-05-2021 13:31

“19 MAYIS TAM BAĞIMSIZ BİR ÜLKE OLMA MÜCADELESİNİN SİMGESİDİR”

Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

“19 MAYIS TAM BAĞIMSIZ BİR ÜLKE OLMA MÜCADELESİNİN SİMGESİDİR”

19 Mayıs’ın gençlere verilen önemin ve değerin bir göstergesi olduğunu ifade eden Kaymakam Özdemir, 19 Mayıs Mesajını Sosyal Medyadan şu sözlerle dile getirdi.

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a gidişinin 102. yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da, bağımsız Türk Milletinin birlik ve beraberliğinin tesisi için başlattığı bağımsızlık hareketi milletimizin azim ve kararlılığı ile birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve milli mücadele sonucunda zaferle sonuçlanmıştır.

Bugünün, gençlerimize bayram olarak armağan edilmesi de gençlerimize verilen önemin ve değerin bir göstergesidir.

19 Mayıs 1919’da, “Tam Bağımsız Bir Ülke” olma mücadelesi ile ilk adımları atılan Cumhuriyetimizin; milli ve manevi değerlerimize önem veren, daha çağdaş, daha akılcı ve daha modern bir ülke olması için milletimize ve özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı armağan ettiği gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Geleceğimizi emanet ettiğimiz yarının umudu gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. “