YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 11:12   Güncelleme : 25-04-2022 11:12

19 Mayıs Voleybol Turnuvası Başladı

19 Mayıs Voleybol Turnuvası Başladı

Hopa Kaymakamlığı 19 Mayıs Voleybol Gençlik Kupası adı altında Kadınlara Yapılan Şiddete Hayır Temalı Turnuva Hopa Kapalı Spor Salonunda Başladı.

Hopa Kaymakamlığı ile Hopa Gençlik Spor İl Müdürlüğü,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor BayramıEtkinliği kapsamında düzenledikleriturnuvaya, iki guruptan oluşan dokuz takım katıldı.  Organizeyi Hopa Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü üstlendi. Kadınlara Şiddete Hayır Temasını işleyen turnuvada Her takımda en az 4 kadın oyuncu, maç esnasında sahada da en az 2 kadın oyuncu bulundurmak zorunluluğu getirildi. Turnuva 21 Nisan 2022 Perşembe günü başladı. Turnuvanın ilk 21 Nisan 2022 Perşembe günü yapılan müsabaka, Eüaş Takımının Borçka İş Bankası Takımı karşısında aldığı 2-0’lık skor ile başladı. Bölgesel Liglerin turnuva tarihlerine denk gelmesi sebebiyle KaraloğluGruop ile Kıse Spor arasındaki 2. Maç 30 Nisan Cumartesi Gününe ertelendi

23 Nisan Cuma günü yapılan B grubunun ilk maçı da Hopa Gençlik Spor Kulübü ile Hopa İş Bankası Arasında Yapıldı. Müsabakayı Hopa Gençlik Spor Kulübü 2 0 fark ile kazandı.   İkinci maç ise Hopa Kaymakamlığı ile Hopa Atatürk Ortaokulu Takımları arasında yapıldı. 2 0 skor ile Hopa Atatürk Ortaokulu kazandı.

Turnuvaya Voleybol seyircilerinin de ilgisi büyük. Ramazan ayın olmasına rağmen Voleybol severler ilk maçlarında takımları yalnız bırakmadı.