YEREL
Giriş Tarihi : 05-01-2022 12:51   Güncelleme : 05-01-2022 12:51

196 ÇİFT DÜNYA EVİNE GİRDİ

196 ÇİFT DÜNYA EVİNE GİRDİ

2021 Yılında Artvin Belediyesinde 196 Resmi Nikâh Kıyıldı

Korona virüsten dolayı oldukça sıkıntılı geçen 2021 yılında pandemi kurallarına uygun gerçekleştiren Artvin Belediyesi, 196 çiftin nikahını kıydı.

Korona virüsten dolayı sıkı tedbirlerle geçen 2021 yılında nikah merasimlerine pandemi kuralları çerçevesinde devam eden Artvin Belediyesi, başvuruda bulunan 196 çiftin nikahını kıydı.

Artvin Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmetlerini sürdüren nikah memurluğuna başvuruda bulunan çiftlerin nikahları nikah Salonunda, gerekse özel alanda pandemi kuralları çerçevesinde kıyıldı.

Yetkililer, 2021 yılı içerisinde 182’si normal evlilik, 1 tanesi mahkeme kararıyla 13 tanesi de yabancı uyruklu kişiyle nikâhının kıyıldığını açıkladı.

Pandemiden dolayı evlenmelerin oranında belli bir azalma olduğunu belirten Nikah Memuru Ertan Öztürk, “Evlenen kişiler adına ben daha çok seviniyorum. Onlara tavsiye verdiğimde şunu diyorum kendi aranızdaki problemlerinizi ailelerinize yansıtmayın aranızda çözün. Hepsine mutluluklar diliyorum. Yaptığım işten zevk alıyorum. Çünkü onlara mutluluk dağıtıyorum.

Nikah cüzdanını kadına vermeyi tercih ediyorum cüzdanı teslim ederken de diyorum ki bu bir tabudur erkeğin tapusunu sana veriyorum seni de ona emanet ediyorum. Ayrıca Belediyemiz tarafından evlenen çiftlerimize 100’ün üzerinde tam altın takıldı. Bu gelenek devam edecek” dedi.

Yeni yılın ilk nikahı kıyılan gelin Meftuna Odilova Fırat Ergül çiftİ “Yılın ilk nikahı olduğu için heyecanlandık. Eşimle severek evlendik. Çok mutluyuz. Nikah memuru tapusu artık sende dedi beni de ona emanet etti. inşallah güzel bir yuvamız olur” diye konuştular.