YEREL
Giriş Tarihi : 04-01-2022 10:30   Güncelleme : 04-01-2022 10:30

2021 Yılı İl Kanser Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

2021 Yılı İl Kanser Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Kanser Kayıt Merkezleri Yönetmeliği gereğince düzenlenmekte olan İl Kanser Danışma Komisyonu Toplantısı, Vali Yardımcısı Ahmet Salih Poçanoğlu başkanlığında yapıldı.

Artvin Valiliği Toplantı Salonunda düzenlenen toplantı İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gürol Köroğlu, Çevre ve Şehircilik il Müdür Yard. Ender Öz,   İl Milli Eğitim Müdür Yard. Kenan Güray, İl Tarım ve Orman Müdür V. Abdullah Zeren,  Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Osman Dursun, KETEM Sorumlu Hekimi Dr. EdanurErümit ve Kanser Kayıt Görevlisi Raziye Arı’nın katılımıyla gerçekleşti.

Toplantı İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Gürol Köroğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayarak, Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Osman Dursun tarafından Artvin Kanser Kayıt Merkezi verileri,  kanser tarama istatistikleri, kanser farkındalık etkinlikleri, 2022 yılı için plan ve projeler kapsamında bir sunum gerçekleştirildi. Toplantıda Kanser tarama faaliyetleri ve erken teşhisin önemine vurgu yapıldı. Kanser taramaları konusunda halkımızı bilinçlendirme faaliyetlerine ve tarama çalışmalarımıza devam edileceği kararı alındı.

Sağlık İl Müdürlüğü