EĞİTİM
Giriş Tarihi : 20-01-2023 18:04

24 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

24 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı

Artvin’de 2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci yarıyılının sona ermesiyle 24 bin 695 öğrenci karnelerini aldı.

İl genelinde 161 okulda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 24 bin 695 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Toplamda 15 gün sürecek tatilde 1941 öğretmen ve yaklaşık 25 bin öğrenci 6 Şubat’a ders başı yaparak 2022-2023 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyılına başlayacak.

Dereiçi Köyündeki öğrenciler ilk karnelerini bakandan aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu beraberindeki Artvin Valisi Yılmaz Doruk, İlçe Kaymakamı Hüseyin Kaptan, AK Parti Milletvekili Erkan Balta ve diğer ilgililerle bir dizi temas ve ziyaret için geldiği Yusufeli’ ilçesi Dereiçi köyündeki okula giderek öğrencilere karnelerini dağıttı.

Öğrenciler karnelerini bakan Soylu’nun elinden almanın heyecanını yaşadı.  Artvin Valisi Yılmaz Doruk ve AK Parti Milletvekili Erkan Balta’da buradaki karne törenine katılarak öğrencilere karnelerini verdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar Yusufeli yeni yerleşim yerindeki Şehit Salih Hüseyin Parça Anadolu Lisesinde düzenlenen karne törenine katıldı.

 Acar katıldığı karne töreninde yaptığı konuşmada 2022- 2023 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle on beş gün sürecek yarı yıl tatilinin başladığını söyledi.

 Acar, “Ülkemizin yarınları olan sizlere, eşit olanaklar hazırlayıp devletimizin bizlere sağladığı tüm kaynakları sizlerin eğitimi için kullanarak geleceğe doğru güçlü adımlar atmanızda her zaman yanınızda olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu dönemki çalışmalarınızın bir göstergesi olan karnelerin hepinize hayırlı olmasını, yarı yıl tatilinin ardından ikinci dönem, birlikte daha güçlü ve başarılı yeni bir dönemde okullarımızda sağlıkla yeniden buluşmayı temenni eder, hepinize iyi tatiller dilerim” dedi.

Hatice Diler

Gündem ArtvinGündem Artvin