YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2021 12:25   Güncelleme : 25-11-2021 12:25

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI YAPILDI

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI YAPILDI

24 Kasım Öğretmenler Günü gerçekleştirilen etkinliklerle kutlandı. Programlar kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde sergi açılışı ve ardından Kutlama Programı yapıldı.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kutlama programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayıp Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Öğretmenler Günü mesajının okunmasıyla başladı.

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, öğretmenlerin çocuklar ve ülke için önemlerine değinerek tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

“Sizler Kutsal Bir Mesleğin Kıymetli Temsilcilerisiniz”

Öğretmenlerin manevi gücü yüksek bir mesleği icra ettiğine değinen Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, “Sizler, eserinin altında imzası olmayan, insana şekil veren bir sanatçı; çocuklarımızı hayata hazırlayan çok kutsal bir mesleğin kıymetli temsilcilerisiniz. Büyük devlet adamlarının yetişmesinde, önemli düşünür ve bilim adamlarının topluma kazandırılmasında; topluma fikri, sosyal ve ruhsal açıdan iyi yetişmiş bireyler kazandırılmasında öneminiz çok büyüktür. Bu açıdan baktığımızda da işimizin yalnızca harfleri, rakamları öğretmek, çocuklarımıza hazır bilgileri yüklemek değildir.

Sevgiye aç olan çocukların ruhlarına hitap etmek, onlara anne baba şefkati ile yaklaşmak, farklı yaşantılar sunmak; onların sevinçleri ile mutlu olup hüzünleri ile dertlenmek… Tüm bunların yanında yavrularımızın eğitim hayatlarında mevcut yeteneklerini geliştirerek başarılı olmalarını sağlayıp hayata atıldıklarında kendilerine yetebilen bireyler olarak yaşamlarını devam ettirmek gibi zor ama bir o kadar da manevi gücü yüksek bir mesleği icra etmekteyiz” dedi.

“Fedakarlıklarınız Asla Unutulmaz”

Öğretmenlerin her şartta her türlü fedakarlığı gösterdiklerini de ifade eden Acar, “Teknolojinin hızla değiştirdiği, salgın hastalıklar, doğal afetler gibi birçok etmen ile mücadele ettiğimiz bu dönemde meslektaşlarımızın üzerine düşen görevler de artmıştır. Ülkemiz ve ilimizde evlerimize kapandığımız 1,5 yıllık süreçte çevrim içi dersler ve veli toplantıları yaparak çocuklarımıza ve velilerimize uzaktan destek vermeye devam eden sizler; salgın ile mücadele için Valiliğimizce oluşturulan gruplarda aktif görev alarak toplum sağlığı için de büyük bir fedakârlık gösterdiniz.

Artık okullarımızda yüz yüze devam ettiğimiz eğitim öğretim faaliyetinin devamını sağlamak için okullarımızda gerekli tedbirlere uymaya, çocuklarımızın sağlığının korunmaya ve başarıları için maskelerinizi takarak ders anlatmaya devam etmektesiniz. Unutmayın ki bizler, sizlerin gösterdiği bu gayret ve fedakârlığı en yakından gören ve sizlerin ülkemiz için önemini sadece 24 Kasımlarda değil her gün bilen kişileriz.

Bu düşüncelerle; Ülkemize, ilimize hayırlı evlatlar ve vatandaşlar kazandıran çok kıymetli emekli öğretmenlerimizin, okullarımızda tüm gayreti ile fedakârca çalışmaya devam eden ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerimin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor;

Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şehit öğretmenlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Program, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 2021-2022 eğitim öğretim yılında emekli olan öğretmenlerimize Hizmet Şeref Belgelerinin; düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon alanlarında yarışmaya katılıp dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Ayla ALKAN