YEREL
Giriş Tarihi : 31-05-2021 11:50   Güncelleme : 31-05-2021 11:52

“28 MAYIS DÜNYA OYUN OYNAMA GÜNÜ” ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Açık havanın ve oyun oynamanın çocukların yeteneklerini keşfetmelerinde, fiziksel, zihinsel, dil, sosyal ve duygusal gelişimlerini sağlanmasında önemine vurgu yapmak, eğitimciler, aileler ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla kutlanan 28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü ilimiz genelindeki anaokullarında “Oyun; her zaman, her yerde ve herkese!” sloganı ile düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

“28 MAYIS DÜNYA OYUN OYNAMA GÜNÜ” ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri ACAR, “Dünya Oyun Oynama Günü” kapsamında Hopa Yağmur Yazıcı Anaokulunda düzenlenen etkinliğe katılarak minik öğrencilerimizin neşelerine ortak oldu. Etkinlik için okul bahçesinde hazırlanan istasyonlarda öğrenciler ve aileleri çeşitli oyunlar oynayarak doyasıya eğlendiler.

ACAR etkinlikte yaptığı konuşmasında; oyunun çocuklar için hem eğlenme hem de etkili öğrenme kaynağı olduğunu ifade ederek çocukların açık havada yapacakları etkinliklerin gelişimlerine önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

ACAR, “ Ülkemizin geleceği çocuklarımızı yarınlara en iyi şekilde hazırlamak için ailelerimizle birlikte çaba gösteriyoruz. Çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, dil, sosyal ve duygusal gelişimine en büyük katkısı olan etkinlik oyundur. Bu bilinçle Bakanlığımızca yapılan birçok çalışmalarının yanında Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak salgın öncesinde başlattığımız BİLGE Projesi kapsamında “Okul Bahçem, Oyun Bahçem” sloganı ile ilimizdeki bütün okul bahçelerini çocuklarımız için oyun alanı haline getireceğiz” dedi.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai AYDIN, İl ve İlçe Şube Müdürleri, öğretmenler, aileler ve öğrencilerin katıldığı program okunan şiirlerin ardından oyunlar ve hazırlanan stantlarda yapılan etkinliklerle tamamlandı.

LGS SON HAZIRLIKLARI DEĞERLENDİRİLDİ

İlimizdeki okullarla ayrı ayrı gerçekleştirilerek LGS hazırlıklarının değerlendirildiği “Okul Buluşmaları” etkinliği 27 Mayıs 2021 Saat: 20.00'de Borçka İmam Hatip Ortaokulu ve Borçka Yeniyol Ortaokulu ile yapılan oturum ile devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri ACAR, çevrim içi buluşmada öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada; okul kültürünün başarıya odaklanmış olmasını önemsediklerini belirterek okul dışı eğitim ortamlarının iyi organize edilmesinin öğrenci başarısında etkili olduğunu ifade etti. ACAR, eğitim yöneticileri ve öğretmenler olarak tüm öğrencilerimizin devletimizin sunduğu eğitim imkânlarına eşit olarak ulaşmalarını sağlamak için mesai kavramı gözetmeksizin çalıştıkları söyledi.

Okullarımızda yürütülen eğitim çalışmalarında verimliliği arttırmak ve LGS hazırlık çalışmalarını değerlendirmek amacıyla yapılan çevrim içi buluşma LGS kapsamında yürütülen faaliyetler ve branş bazında yapılan çalışmaların değerlendirilmesinin ardından başarı dilekleriyle tamamlandı.

Okul buluşması etkinliğine Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram BAKIR ve Temel Eğitim Hizmetleri biriminden sorumlu Şube Müdürü Cüneyt KAMACİ, İlçe Şube Müdürleri, okul idareci ve öğretmenler katıldı.