SİYASET
Giriş Tarihi : 15-04-2022 12:07   Güncelleme : 15-04-2022 12:07

2’nci Olağan Kongre Gerçekleşti

2’nci Olağan Kongre Gerçekleşti

Yeniden Refah Partisi Borçka 2’nci Olağan Kongresi gerçekleştirildi.

Yeniden Refah Partisi Borçka olağan kongresini tamamladı. Partinin ilçe başkanı Malik Erdoğan’ın konuşma yaptığı kongreye İl Başkanı Talip Sücü ve partililer katıldı.

Partinin kurulduğu günden itibaren çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Yeniden Refah Partisi Borçka İlçe Başkanı Malik Erdoğan, “3 yıl önce 23 Kasım 2018 Cuma günü genel başkanımız Dr. Muhammet Ali Fatih Erbakan liderliğinde Yeniden Refah Partisi kuruldu. Akabinde 1.Olağan ilçe kongresini yaptık üzerinden 3 yıl geçti ve 2. Olağan ilçe kongremizi yapmak üzere toplanmış bulunmaktayız.Bizler bu yola çıkarken nasıl engellerle karşılaşacağımızı hangi sıkıntılarla karşılaşacağımızı biliyorduk bu yolun uzun ve meşakkatli yol olduğunu bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu da biliyorduk.Bütün zorluklara rağmen sabrın, mücadelenin, azmin, milletimizi tüm İslamâlemini ve tüm mazlumları maddi ve manevi sıkıntılardan kurtarma heyecanını, iman ve inancın karşısında hiçbir beşeri gücün duramayacağını da biliyorduk bu şuurla yola çıktık” dedi.

“Merhum liderimiz ProfesörDr. Necmettin Erbakan hocamızın biz tarih boyunca büyük zaferlerimizi maddi imkânlarımızla değil iman, iman, imanla kazandık sözlerine kulak vererek yola çıktık.” diyen Erdoğan, “Milletimiz için yönetimde adaleti paylaşım da adaleti tesis etmek için yola çıktık.Eğer bizler inanarak çalışırsak Allah bize yardım eder Allah bize yardım ederse kimse bize galip gelemez. Bu azim ve inançla yaşanabilir bir Türkiye yeniden büyük Türkiye yenidünya hedefine ulaşmak için çalışıyoruz; çalışmaya da devam edeceğiz.Dr. Muhammet Ali Fatih Erbakan önderliğindeki Yeniden Refah Partimiz siyasete zarafet ve nezaket getirecek. Kim yapmış olursa olsun doğruya doğru yanlışa yanlış diye bilme erdemini göstereceğiz.Başkanlığım sürecinde desteklerini esirgemeyen aileme, il başkanıma, ilçe yönetim kurulu, hanım kolları başkanı ve yönetimine, gençlik kolları başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum. Toplantımıza katılımınızdan ötürü hepinize saygılar sunuyorum.Günümüz aydın olsun ramazan-ı şerifimiz mübarek olsun Allah’a emanet olun” diye konuştu.