YEREL
Giriş Tarihi : 02-01-2023 12:59

3 ay içerisinde altyapı tamamlanacak

3 ay içerisinde altyapı tamamlanacak

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan belediyenin yaptığı yatırımlar projeler hakkında açıklamalarda bulundu. İlçede bir süredir devam eden alt yapı çalışmaları hakkında vatandaşlardan sabırlı olmalarını isteyen Başkan Orhan, 3 ay içerisinde altyapı çalışmalarının tamamının biteceğini söyledi.

Belediyenin kısa ve uzun vadeli çalışmaları olduğunu hatırlatan Orhan, “Biz 2019’da yerel seçimde başarılı olduktan sonra yaptığımız bazı çalışmalar var çalışmaları da sınıflandırdık kısa, orta ve uzun vadeli çalışmalar diye. Kısa vadeli çalışmalar zaten rutin çalışmalar oluyor orta vadeli çalışmalar yine günü birlik, haftalık, aylık çalışmalar bir de uzun vadeli yapılan çalışmalar var. Borçka etrafı dağlar ile çevrili bir vadide kurulan küçük bir şehir burada öğrenciliğimden beri su sorunu, alt yapı sorunu her zaman vardı ve ben bunu kimseyi kötülemek için de söylemiyorum ama bu sorunlar bizim öğrenciliğimden süre gelen sorunlar bir türlü çözülememiş. Biz artık belirli bir yaşa geldik hala bu sorunların var olduğunu görünce insan tabi bir anlamda da üzülüyor. Daha önce alt yapı ile ilgili yapılan çalışmalar vardı ihaleler vardı bunlar feshedildi bunları kısa sürede tekrar ihalesini yaptırdık ve çalışmalar devam ediyor. Bazı yerleri bitirdik bazı yerler devam ediyor ama sanıyorum üç aylık bir süre içerisin de Borçka’da tamamen bu alt yapı ile ilgili çalışmalar bitmiş olacak. Alt yapı çalışmaları belediye başkanları için aynı zaman da çok riskli çalışmalardır bu çalışmalar belediye başkanlığına bir dahaki dönem tekrar seçimi almasını engelleyebilir ama bizim böyle bir derdimiz yok. Vatandaşın kırk yıldır böyle bir sorunu var ve bunun birinin çözmesi gerekiyordu bunu çözmekte bize düştü bizde şunu demedik “alt yapı çalışması yapılacak vatandaş sorun yaşayacak bizde diğer seçimi kaybedeceğiz” hayır vatandaşa iyi anlattıktan sonra vatandaş size de sahip çıkıyor” diye konuştu.

Alt yapı çalışmalarının büyük bir kısmının bittiğini vurgulayan Ercan Orhan çalışmaların güzel gittiğini belirterek “Alt yapı çalışmaların büyük bir kısmı bitti üst yapı çalışmalarına başladık. Peyzaj çalışmaları, üst yapı çalışmaları vs. bu çalışmalar neticesin de şuanda sonuç almaya da başladık ve vatandaşlarımız son derece memnun. Yol örmelerdir, ışıklandırma, yeşillendirme çalışmaları yani üst yapıda aklınıza gelebilecek çalışmalar yapıyoruz. Çalışmalar iyi gidiyor evet bazen geç kalıyoruz bazen elimizde olmayan bazı sorunlar, nedenler olabiliyor ama birkaç ay içerisin de üst yapı ile ilgilide Borçka da herhangi bir sorun kalmayacak. Karadeniz insanın bir özelliğidir biran önce olsun bitsin ama elimiz de sihirli değnek yok bunun biran önce bitmesi mümkün değil yani bende istiyorum erken bitirmeyi ve vatandaşlarıma konforlu yaşamını sağlamış olurum. Orayı kazıyorsunuz söylediğim gibi içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon boruları konuluyor bunu kapatıp toprağın oturması gerekiyor. Hemen kapandıktan sonra üstüne taş döşeyemiyoruz silindir ile orayı ezmeniz gerekiyor yani o toprağın oturması gerekiyor çünkü onun yapılması çökmelere sebep olur sonra vatandaş nasıl iş yaptınız diyecektir. Sabır bekliyorum vatandaştan üç buçuk yıldır belediye başkanıyım sadece bir buçuk yılı biraz problemli geçiyor ama şairin dediği gibi “gün sonunda kavuşmak ve mutluluk varsa çekilen çile kutsaldır” bizde birazcık gayret edeceğiz ama sonunda hep beraber huzurlu bir şekilde Borçka da kol kola sokaklarda birlikte yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ayla ALKAN

               

Gündem ArtvinGündem Artvin