YEREL
Giriş Tarihi : 12-04-2021 12:33   Güncelleme : 12-04-2021 12:36

3. Parti Yeniden Refah

Yeniden Refah Partisi Artvin İl Başkanı Talip Sucu Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit salonunda düzenlen toplantıda yaptığı konuşmasında Artvin’de üye sayısı en çok olan 3. partinin Yeniden Refah olduğunu belirtti.

3. Parti Yeniden Refah

Nihat Gökyiğit salonunda yapılan toplantıda konuşma yapan Talip Sucu heyecanını dile getirirken, toplantıya katılan herkese de teşekkür etti.

Yaptığı konuşmada herkese tek tek teşekkür ederken şu ifadelere yer verdi; “ Genel Başkanımızın bize vermiş olduğu görev doğrultusunda 2 yıl önce partimizi kurduktan sonra bir çiçekle bahar gelmez. Ama her bahar bir çiçekle başlar. Daimi genel başkanımız merhum Necmettin Erbakan hocamızın bu söylemiyle Artvin’e tek başımıza genel başkanımız bizleri gönderdi. Tek tek Allah’ın izniyle bizde çalıştık ve Artvin ve ilçelerimizin teşkilatını kurduk. Bu 2 yıl süre içerisinde tabii yaşadığımız şeylerle ilgili bize yardımcı olan kardeşlerimize bu davaya hizmet eden kardeşlerimize il başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza hepsine tek tek genel başkanımız huzurunda teşekkür etmek isterim. Çünkü tek başına bir şey olmuyor. Tabii ki bu ekip işi, bu dava işi birlikte bir şeyleri başarıyoruz. Bugün Artvin’de Yeniden Refah Partimizi resmi üye kayıtlarda 3. Parti yaptık. İl yönetimindeki kardeşlerime, kadın kolları başkanımız Zeynep Özkan ve ekibine, gençlik kolları başkanımız Ahmet Sağlam ve ekibine, Arhavi ilçe başkanımız Muhammet Uzuner ve yönetimine, Artvin kadın kolları başkanımız, Rahşan Küçükay ve yönetimine, Arhavi gençlik kolları başkanımız Yücel Uzun ve ekibine, Hopa ilçe başkanımız Resul Durmuş, kadın kolları başkanımız Şükran Selimoğlu, Hopa gençlik kolları başkanımız Salih Öztürk ve yönetimine, Kemalpaşa ilçemizin Başkanı Onur Yazıcı ve yönetimine, Kemalpaşa kadın kolları başkanımız Sema Yazıcı ve yönetimine, Kemalpaşa gençlik kolları başkanımız İnanç Tatar ve yönetimine, Borçka ilçe başkanımız Malik Erdoğan, Borçka kadın kolları başkanımız Hasret Ayaydın, Borçka gençlik kolları başkanımız Tekin Selçuk ve ekibine, Murgul ilçe başkanımız Nurdoğan Cineviz, Murgul kadın kolları başkanımız Emine Avcı, Murgul gençlik kolları başkanımız Mehmet Yiğit ve yönetimine, Engelliler Derneği başkanımız Metin Merttürk ve yönetimine, Merkez ilçe başkanımız Sami Yelken, Pınar Akyıldız, Canan Çelik hanımefendiye, Merkez ilçe gençlik kolları başkanımız Mustafa Düzcan ve yönetimine, Ardanuç İlçe başkanımız Bekir Aktaş, Ardanuç gençlik kolları başkanımız Baran beye, Ardanuç Kadın kolları başkanımız Meliha Avcı ve yönetimlerine, Yusufeli ilçe başkanımız İbrahim Yazıcıoğlu, Yusufeli kadın kollar başkanımız Nazire Erdoğan, Yusufeli gençlik kolları başkanımız Muhammed Yazıcı ve yönetimlerine, Şavşat ilçesi le ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yönetimimiz hazır ancak Şavşat belediyesini alabilecek yiğit bir başkan arıyoruz. Şavşat yönetimi ve bahsettiğim diğer yönetimlerin hepsine çok teşekkür ediyorum.

Ben genel başkanımıza ve Artvin’e ilk kez gelen arkadaşlara biraz Artvin’i ve Artvinlileri tanıtmak istiyorum. Yeşilin ve mavinin kardeşliğin şehridir Artvin. Eğer gazetede manşette biz yapılan yardımlar yeterli başka ihtiyaçlılara gönderin diye manşet atılmışsa altında mutlaka Artvin yazacaktır.

Heyecanı mı mahzur görün gerçekten genel başkanımızın ve sizlerin karşısında konuşmak çok zor. Hepinize sağlıklı, mutlu, huzurlu vatanına, milletine faydalı toplum tarafından sevilen, saygı duyulan, Allah’ın rızası doğrultusunda bir yaşam diliyorum.”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’da yapılan toplantıda konuşma gerçekleştirirken konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Artvin’deki coşkulu, muazzam buluşmamızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Her şeyden Artvin il başkanımıza içten teşekkürlerimizi arz etmemiz gerekir. Hem bugüne kadar Artvin’de ve ilçelerinde topyekün bir seferberlik halinde yürüttüğü örnek çalışma gayretli çalışmalardan dolayı ve tabii ki bugün bu programın organizesini yapılmasından dolayı hem il başkanımıza hem de onunla birlikte bütün Artvin teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Türkiye’nin birçok ilinden özellikle yakın illerden Artvin’e teşrif eden il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, teşkilat mensuplarımız ve yine onlarla birlikte çok değerli MKYK üyelerimiz, genel başkan yardımcılarımıza da teşekkür ediyorum. Ve tabii ki ev sahibimiz kıymetli rektörümüz üniversitenin salonunda gerçekleştirdiğimiz bu programda başta rektör hocamız olmak üzere üniversitenin yetkililerine, akademisyenlerine teşekkürler ediyorum.

Artvin’de bulunuyoruz ancak Hopa’da, Arhavi’de yaptığımız programlarda da bir kez daha gördüm. Daha öncesinde Talip Sucu başkanımızın bize iletmiş olduğu başarılı çalışmalarını duyduğumuz zamanda düşündüğümüz gerçekte şudur; Evet sonunda Artvin’e geldik ama Artvin’e gelmekte çok geciktik. Bir de üstüne Artvin’ de üye sayısı bakımında 3. Parti olduğumuzu duyduğumuzda gerçekten de geç kaldık diyoruz. Bu ziyaret ilk oldu ama umarım son olmayacak. Diğer illerimize de çalışmalarından ötürü Artvin örnek teşkil ediyor. İkinci 40 yılda Artvin milli görüş ilk 40 yılında kalesi olan illerimiz geride bıraktı. İlk 10 ilimizden hatta ilk 5 ilimizden bir tanesi haline geldi. Başta Talip Sucu olmak üzere emeği geçen bütün isimsiz kahramanlara bütün Artvin teşkilatına bir kez daha teşekkür ediyorum.”