YEREL
Giriş Tarihi : 13-10-2021 10:24   Güncelleme : 13-10-2021 10:24

50 TON HAMSİNİN KİLOSUNU 5 LİRAYA SATTI

50 TON HAMSİNİN KİLOSUNU 5 LİRAYA SATTI

Hamsi Girmeyen Ev Kalmasın Diye Kilogramı 5 Liraya SattıHopa’da 12 yıldır balıkçılık ile geçinen Serkan Aksoy, her eve balık girsin, balık yemeyen vatandaş kalmasın diye 5 yıldır devam ettirdiği hamsi kampanyasını bu yıl da yaptı. Aksoy, Vatandaşlardan yoğun ilgi gören kampanya için 50 tonluk hamsi ayırdıklarını aktardı.

Hopalı balıkçı Serkan Aksoy, piyasada kilogramı 15-20 lira arasında değişen hamsinin kilogramını 5 liradan satışa sundu. Belediye hoparlöründen yapılan anonslarla duyurulan kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Hopa’da Kars Caddesi üzerinde bulunan dükkânda yapılan kampanyada vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Polis ekipleri kovid-19 tedbirleri nedeniyle maske ve sosyal mesafe konusunda vatandaşları sık sık uyardı.

Dede mesleği olan balıkçılığı 12 yıldır kendisinin sürdürdüğünü belirten Aksoy, "Hamsi kampanyasını 5 yıldır düzenli olarak yapmaktayız. Önceki yıllarda 3 liradan satış yapıyorduk. Bu yıl 5 liradan satış yapıyoruz. İlerleyen günlerde 3 liradan kampanyalar yapmayı düşünüyoruz. Bugün 50 ton hamsiyi 5 liradan sattık. İlgi oldukça yoğundu talep çok fazla. Her vatandaşımız hamsi yesin diye nu kampanyayı yapıyoruz. Burada kuyruklar oluşuyor. İnsanları sıra koymaya zorlanıyoruz. Sosyal mesafe ve maske kuralına da dikkat ederek satışımıza devam ediyoruz. Maskesi olmayan vatandaşımıza maskede dağıtıyoruz. Emniyet ekiplerimizde burada onlarda yardımcı oluyor" ifadelerini kullandı.

Hamsi alan vatandaşlar balık alamayan kişilerin evine balık gireceği için kampanyadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Satılan hamsi taze ve güzel sezonun ilk hamsisini uygun bir fiyatla yiyeceğiz. Bu sezon balık aldım ama hiç bu kadar ucuz değildi. Ne kadar alabiliyorsak alacağız. Hoparlörden anons edildi. Duydum geldim. Yoğunluk var. Sıraya girdik bekliyoruz. Biz Karadenizliyiz. Hamsiyi sofradan eksik etmeyiz. Yaş kız ne zaman bulursak yeriz” şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER