YEREL
Giriş Tarihi : 23-08-2021 11:15   Güncelleme : 23-08-2021 11:15

6 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Bakanlar Kurulu’nun 19.08.2021 tarihli toplantısında; 6 Eylül 2021 tarihinde okullarda tüm kademelerde haftada 5 gün yüz yüze eğitime başlanması kararının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, ildeki eğitim yöneticileri ile çevrim içi toplantı yaptı.

6 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

Tüm kademelerde 6 Eylül 2021 tarihinde, haftada 5 gün yüz yüze eğitimin başlayacağını belirten Acar, bu tarihe kadar Bakanlıkça belirtilen salgın tedbirlerinin ildeki tüm okullarda alınması ve okullardaki eksiklerin giderilmesi konusunda eğitim yöneticilerini bilgilendirdi. Okul çevresinde, sınıflarda ve kapalı alanlarda temizlik, havalandırma ve sosyal mesafenin önemine; öğrenci, öğretmen ve velilerin uyması gereken kurallar ile aşı konusuna değinen Acar, yeni eğitim öğretim yılının güvenle başlayabilmesi için bu hususlarda dikkatli olunması gerektiğini belirtti.

Toplantıda Artvin’in sınavlarda gösterdiği başarı ortalamalarından ve ilde gerçekleştirilen projelerden de bahseden Acar, bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkür ederek yeni eğitim öğretim yılında aynı özveriyle çalışmalara devam edileceğini söyledi. Toplantı eğitim yöneticilerinin soru ve önerilerinin alınmasının ardından iyi dilek ve temenniler ile sona erdi.