SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2022 12:38

99.Yılı Kutlu Olsun

99.Yılı Kutlu Olsun

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 99. kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. CHP'nin Atatürk'ün en büyük mirası olduğunu belirten Başkan Biber: "Atatürk'ün ilke ve inkılapları bizler sayesinde ilelebet devam edecektir" dedi.

CHP'nin Atatürk'e ve onun devrimlerine gönül vermiş yurttaşların partisi olduğunu söyleyen Başkan Biber; "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, benim iki büyük eserim var, bunlardan birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir diyerek aslında Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Cumhuriyet Halk Partisini bizlere emanet etmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi, geldiğimiz süreçte emin adımlarla ve birleştirici gücüyle yoluna devam etmektedir.

Türkiye'nin demokratik yaşam mücadelesinin öncüsü olarak yüklendiği tarihi misyonu ile ülkemizi geleceğe taşıyan, dün olduğu gibi bugün de kurucu ilkelerine sadakatle ve ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk milletine emanet ettiği değerlerden aldığı güçle, laik, aydınlık ve çağdaş bir Türkiye mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir. Geçmişten aldığı bu gücü ve birikimiyle aydınlık bir geleceğin de mimarıdır.

Ülkemizin içinde bulunduğu bu darboğazdan, karanlığa sürüklendiği bu günlerden sıyrılmak, aydınlık yarınları inşa etmek için sosyal demokrat anlayışı paylaşan, cumhuriyetin değerlerine ve Atatürk devrimlerine gönülden bağlı olan herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi ve sosyal tüm sorunların çözüm adresi Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

Demokrasiye inan çağdaş bir Türkiye’yi arzulayan tüm vatandaşlarımızı Cumhuriyet Halk Partisinde mücadele etmeye davet ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Türkiye'nin mihenk taşı CHP'yi kuran başta GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve arkadaşlarına, katkısı olan herkese sonsuz rahmet, minnet ve şükranlarımı sunuyor, nice yıllar diliyorum" şeklinde konuştu.

Ayla ALKAN

AdminAdmin