YEREL
Giriş Tarihi : 15-01-2022 12:19   Güncelleme : 15-01-2022 12:19

Acar Artvinlitv’de Canlı Yayın Konuğuydu

Acar Artvinlitv’de Canlı Yayın Konuğuydu

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar Artvinli TV Genel Yayın Yönetmeni Hatice Nur Ersöz’ün konuğu olarak eğitim gündemini değerlendirdi.

3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu hakkında kamuoyunu bilgilendiren Acar, Kanun ile öğrencilerimizin, ailelerin ve ülkemizin kazanımları konularında bilgilendirerek çocuklarımızın meslek sahibi olarak mezun olmalarının onların çeşitli alanlarda istihdam edilmesi açısından büyük önem taşıdığına değindi.

Ülkemizde artan Covid-19 vaka sayılarına ve ilimizde okullarımızın durumuna da değinen Acar, eğitimde aksamaya yol açacak olumsuz bir durumun olmadığını belirtti. Milli Eğitim Bakanlığımızca tamamlanan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Bakanlığımızın yayımladığı istatistiklerde öğrenci başına düşen kitap sayısında ülke genelinde ilimizin 5. sırada yer aldığını belirten Acar, kitap okuma alışkanlığı kazandırma ve kitapları çocuklarımıza sevdirme noktasında hep birlikte hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Programın devamında ilimizdeki okullar, müdürlüğümüzün yaptığı projelere de değinen Acar’ın izleyicilerin ve Ersöz’ün sorularını yanıtlaması ile program sona erdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü